Новини    23 лютого 2022 11:43

Попит на українську соняшникову олію в Індії збільшується

Ціни досягнули чотиримісячного максимуму вже минулої п’ятниці

Ситуація з попитом на соняшникову олію в Індії поліпшується на тлі вигідних знижок у порівнянні з іншими оліями, такими як пальмова та соєва олія. За оцінками трейдерів, на ринку підвищилась купівельна активність, пише Agricensus.

Відповідно до даних з відправок з Чорноморського регіону показують, що близько 120 тис. т соняшникової олії відправлено в Індію в кінці січня, а в лютому — ще 162 тис. т.

За даними Державної митної служби України, це найбільший обсяг експорту соняшникової олії відправлених з Чорного моря до Індії. Загалом з грудня 2021 року обсяг експорту олії сягнув близько 291 тис. т.

Аналітики повідомлять, що середня надбавка за соняшникову олію на базисі CIF India у порівнянні з соєвою олією оцінюється приблизно в $100 за т за березневими ф’ючерсами. У той час середня надбавка за соняшникову олію на базисі CIF India проти пальмової олії оцінюється приблизно в $70 за т за березневими ф’ючерсами.

“Нині соняшникова олія є найбільш конкурентоспроможною за ціною олійною. Попит на неї неухильно зростає, в основному завдяки сталому підвищенню цін”, — зауважив індійський брокер Кумар Бромекс.

Збільшення попиту з боку індійських покупців призвело до зростання ціни на українську соняшникову олію в Чорноморському регіоні. Ціни досягнули чотиримісячного максимуму минулої п’ятниці.

Нагадаємо, індекс цін на рослинні олії у січні зріс, після деякого скорочення у грудні, він додав 4,2%, досягнувши нового рекордного рівня.

Також повідомлялось, що альтернатива пальмовій олії може допомогти врятувати тропічні ліси. Видобуток пальмової олії спричиняє швидке вирубування природних біоценозів у таких країнах як Індонезія.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...