Новини / Овочівництво / Фінанси     03 лютого 2022 18:22

Світові ціни на продукти зросли до максимуму за останні 10 років: найбільше здорожчала олія

У січні 2022 року світові ціни на продовольчі товари зросли на понад 1% порівняно з показником грудня

Ціни на продовольство у світі зросли на 1,1% у січні, значення індексу продовольчих цін ФАО наразі становить 135,7 пункти — максимум упродовж останніх десяти років. Про це повідомляє Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Індекс цін на рослинні олії у січні зріс, після деякого скорочення у грудні, він додав 4,2%, досягнувши нового рекордного рівня. Ріст викликаний зниженням експортних можливостей та іншими обмеженнями з боку пропозиції, особливо дефіцитом робочої сили та несприятливими погодними умовами.

Індекс цін на молочну продукцію ФАО зріс на 2,4%, це п’яте зростання поспіль щомісяця, причому найбільший приріст зафіксували в цінах на сухе знежирене молоко та вершкове масло.

Середнє значення індексу цін на зернові ФАО у січні збільшилося незначно та всього лише на 0,1% перевищує грудневий показник. Протягом минулого місяця експортні ціни на кукурудзу підскочили на 3,8%, при цьому ціни на пшеницю знизилися на 3,1%. ФАО також підвищила свій показник світового виробництва зернових у 2021 році до 2,793 мільярда тонн з попередньої оцінки в 2,791 мільярда тонн, згідно з прогнозом попиту та пропозиції зернових.

Підвищення цін на продукти сприяло сплеску інфляції, оскільки економіка відновлюється після коронавірусної кризи, і ФАО попередила, що високі витрати ставлять під загрозу бідніше населення в країнах, економіки яких залежать від імпорту.

У грудні у ФАО заявили, що світові ціни на продовольство зростають четвертий місяць поспіль під впливом активного попиту на пшеницю та молочну продукцію.

Нагадаємо, що за підсумками року в цілому середнє значення індексу цін на зернові ФАО досягло максимального рівня з 2012 року і на 27,2% перевищило показник минулого року: ціни на кукурудзу зросли на 44,1%, на пшеницю – на 31,3%, при цьому ціни на рис знизилися на 4,0%. Середнє значення індексу цін же на рослинні олії ФАО досягло історичного максимуму, збільшившись на 65,8% в порівнянні з 2020 роком.

Індекс цін на цукор ФАО за 2021 рік зріс на 29,8% у порівнянні з рівнем 2020 року, що є найвищим середньорічним показником з 2016 року. Середнє значення цін на м’ясо виявилося на 12,7% вище, ніж у 2020 році. На молочну ж продукцію – на 16,9% вище ніж у 2020 році.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також