Новини    07 листопада 2022 19:34

Попри війну фермер на Львівщині запустив другу чергу елеватора

Фактично зводили елеватор у "найгарячіші" місяці

За 4 місяці Самбірський елеватор завершив будівництво другої черги. Про це йдеться у матеріалі “Як побудувати фермерський елеватор під час війни та зекономити до 20% на обладнанні” на Kurkul.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“На Заході України елеваторів мало. Вони переважно належать великим агрохолдингам. Тобто для аграріїв не так багато можливостей. Тому ми вирішили добудувати ще 2 силоси на 5 тис. т. Плюс у нас виникла потреба замінити сушарку для зерна в першій черзі елеватора”, — пояснив директор елеватора Тарас Панахид.

Спорудження елеватора вдалось завершити за 4 місяці, й до сезону всі роботи виконали.

Фактично зводили елеватор у “найгарячіші” місяці. Були деякі затримки з постачанням обладнання, терміни дещо змістились, але в результаті все налагодилось.

Монтаж першої черги Самбірського елеватора проводила фірма AGRICON Південь. Ця компанія зробила коригування проєкту другої черги. Для неї обрали обладнання від KMZ Industries. Було встановлено 2 плоскодонні силоси з лінійки Brice-Baker та ланцюгові транспортери. KMZ Industries виконувала й монтаж та електрифікацію.

Вибір обладнання для другої черги елеватора був очевидним. З попереднього досвіду Тарас Петрович озвучив побажання, представники KMZ Industries все прорахували та зупинилися на одному варіанті. Тут було чітке розуміння, що це будуть два плоскодонні силоси.

Стосовно вимушеного переобладнання першої черги представник KMZ Industries вважає, що силоси були потрібні через зміну кон’юнктури ринку, а не прорахунки, зазначив керівник представництва KMZ Industries у Західному регіоні Богдан Дудар, який відповідав за проєкт будівництва в Самборі.

“За останні роки обсяги вирощування кукурудзи значно зросли. До того ж аграрії сіють культуру з вищим ФАО. Це приносить вищі врожаї, але зерно має більший рівень вологи. Тобто коли зробили проєкт першої черги елеватора, тоді прийняли правильне рішення щодо сушарки, виходячи з тих об’ємів. А в результаті кон’юнктура змінилася, і тих сушильних потужностей вже не вистачило”, —  зауважив він.

Нагадаємо, агрохолдинг “Волинь-зерно-продукт” за 7 місяців війни добудували потужностей для зберігання майже на 100 тис. тонн одночасного зберігання.

Елеватор “Сервіс Грейн” холдингу “Агрейн” продовжує працювати після ворожого ракетного обстрілу.

У Чернігівській області виробники елеваторного обладнання KMZ Industries монтують новий силос на елеваторі. Також на об’єкт виготовлять норії та ланцюгові скребкові транспортери, продуктивністю 175 т/г.

ТДВ “Микулинецьке” протестувало зерносушарку Brice-Baker SCN 12/24, що працює на альтернативному паливі, на кукурудзі підвищеної вологості. Обладнання від KMZ Industries впоралося на відмінно.

Раніше повідомлялось, що у KMZ Industreis відзвітували про останні роботи на об‘єктах по регіонах.

Landlord повідомляв, що KMZ Industries раніше запустили в експлуатацію першу чергу елеватора в Харківській області.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...