Новини    27 квітня 2022 21:56

ЄС скасовує мита на українські товари. Більшість стосується аграрної продукції


Європейський Союз на рік планує скасувати стягнення усіх імпортних мит на українські товари. Йдеться про всі промислові мита, аграрні мита і квоти, систему вхідних цін, антидемпінгових мит і захисних мит, повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

“З огляду на те, що наразі ЄС є головним торговим шляхом для всього українського експорту, таке рішення дозволить розвивати логістику на треті країни. Це важлива підтримка для всієї української економіки”, – зауважила міністр економіки України Юлія Свириденко.

Вона наголосила, що така підтримка з боку ЄС буде особливо важливою для тих виробників, які працюють поряд із лінією фронту, попри бойові дії.

Більшість мит і квот стосуються аграрної продукції, відтак рішення ЄС – це також допомога Україні і світу у збереженні продовольчої безпеки.

Свириденко нагадала, що лише нормалізація аграрного експорту з України може зменшити продовольчу інфляцію у світі й врятувати мільйони людей від голоду.

“Таке рішення вже зараз заохочує український бізнес інтегруватися до внутрішнього ринку ЄС, не чекаючи політичних рішень про членство в ЄС”, – додала очільниця Мінекономіки.

У міністерстві нагадують, що частка ЄС у довоєнній торгівлі України становила 39,5%. У 2021 році Україна експортувала до ЄС товарів на 26,7 млрд доларів США.

Читайте такожЧерез блокаду портів Kernel продає сільськогосподарські активи вартістю $210 млн

Як зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, останній місяць особливо посилено велись наполегливі та важливі для України переговори з ЄС щодо скасування квот на українську с/г продукцію.

“Ми отримали позитивну відповідь від Єврокомісії. Сподіваємось, її пропозицію підтримають Європарламент та Рада Європейського Союзу”, – підкреслив Сольський.

У свою чергу премʼєр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що ЄС ніколи раніше не вживав таких масштабних заходів із лібералізації торгівлі щодо жодної країни. “Для нашого бізнесу це відкриває додаткові можливості, а наша продукція стає більш конкурентоздатною на європейському ринку”, – зазначив очільник уряду.

Крім того, ЄС наразі працює над полегшенням наземних перевезень товарів, щоб допомогти вивезти українську продукцію. Зокрема, розпочато лібералізацію умов для українських водіїв вантажівок, що перевозять товари між Україною та ЄС, полегшення транзиту та використання інфраструктури ЄС для спрямування українського експорту до третіх країн.

Нагадаємо, Єврокомісія запропонувала 26 квітня призупинити на один рік ввізне мито на весь український експорт до країн Євросоюзу.

Наталія Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...