Новини / Аналітика     28 квітня 2022 19:51

Прямий збиток українського агросектору від агресії росії вже складає $6,4 млрд. – FAO

З урахуванням додаткових втрат галузі, збитки за підсумками 2022 року можуть зрости до $22 млрд

Збитки, що понесло українське сільське господарство вже мають безпрецедентний масштаб, як у національному вимірі, так і для глобальної продовольчої безпеки. Такий висновок зроблений у звіті FAO «Оцінка інвестиційних потреб у сільському господарстві України. Реконструкція та відновлення».

За підрахунками продовольчої організації ООН, тільки внаслідок бойових дій і агресії росії у березні, прямий потенційний збиток агросектору країни вже складав $6,4 млрд. (з урахуванням втрати та пошкодження посівів, руйнувань іригаційної системи, підприємств зберігання сільгосппродукції, пошкодження та втрати технічного парку тощо).

При цьому, як зазначають в FAO, загальна вартість основного капіталу у сільському господарстві України оцінюється у $29 млрд, а додаткові економічні втрати агросектору внаслідок війни у 2022 році складуть приблизно $22 млрд.

Але більш вражаючим є опосередкований збиток, яким може бути понесений і буде понесений через втрати в інфраструктурній галузі. Так, FAO наводить оцінку загальних збитків інфраструктури, які були наведені українським урядом – $681 млрд (йдеться про руйнування або пошкодження інженерних та транспортних мереж, житлового сектору, промислових будівель загалом).

Читайте такожНБУ переказав на потреби Збройних сил України 15,4 мільярда грн

Оскільки сільське господарство в Україні забезпечує 20-22% внутрішнього валового продукту і близько 40% експортної виручки, то й частка інфраструктури, задіяна в його обслуговуванні є надмірно великою – починаючи з доріг місцевого значенні і фермерських елеваторів, закінчуючи морськими торгівельним портами. Таким чином втрати інфраструктури, що обслуговує агросектор можна оцінити у $68-199 млрд. Великий розбіг оцінок пояснюється як складністю самої оцінки, так і високою інтенсивністю бойових дій.

Тож, як роблять висновок у FAO, з часів Другої світової війни немає зіставного прецеденту воюючої країни, чий агросектор мав би для світу таке велике значення. Це говорить про те, що після завершення бойових дій, зусилля та інвестиції у відновлення повноцінної робити сільського господарства країни також будуть безпрецедентними.

Нагадаємо, що ЄС скасовує мита на українські товари. Більшість стосується аграрної продукції.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також