Новини / Рослинництво     29 квітня 2023 10:02

Понад 700 фермерів отримають насіння кукурудзи DEKALB в межах ініціативи USAID


Найближчими днями 709 агровиробників отримають насіння кукурудзи бренду DEKALB від компанії Bayer у межах Ініціативи на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) – AGRI-Україна, що виконується Програмою USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України. Доставку насіння кукурудзи вже почала здійснювати Всеукраїнська асоціація громад.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Через погіршення рентабельності культури та складні погодні умови минулого сезону, українські агровиробники знижують посівні площі під кукурудзою. Водночас до війни Україна займала провідні позиції серед експортерів кукурудзи. Культура також є важливою на внутрішньому ринку – для переробників, зокрема виробників комбікормів, м’яса і молочної продукції. Щоб підтримати виробників кукурудзи в Україні та забезпечити пропозицію зерна на внутрішньому ринку та для експорту, USAID спільно з Байєр Україна передають агро ММСП (мікро-, малим та середнім підприємствам) понад 15 000 посівних одиниць насіння кукурудзи. Це дозволить аграріям виростити та поставити на ринок понад 200 тис тон врожаю кукурудзи.

Програма реалізується в межах Ініціативи USAID AGRI-Україна, до якої компанія Байєр Україна приєдналася цієї зими та передала насіння кукурудзи і овочів. Ця допомога – частина ширшої підтримки від USAID, яка надає агровиробникам також добрива, насіння соняшнику і кукурудзи, а восени передала рукави та модульні сховища для зберігання зерна та співфінансує дієві бізнес-плани малих і середніх агропідприємств із виробництва і переробки агропродукції.

Читайте також: USAID оголосила конкурс на отримання фінансування для юридичної підтримки агровиробників, постраждалих внаслідок війни

Нагадаємо, понад 40 000 домогосподарств 382 громад, зокрема 145 – прифронтових та деокупованих, отримають насіння овочів для весняної посівної через Агентство США з міжнародної допомоги (USAID). Насіння доставить Всеукраїнська асоціація громад за логістичної підтримки Програми USAID АГРО. Перші партії насіння вже відправили.

Що відомо про проєкт USAID АГРО

Проєкт “Згуртовані громади” – це проєкт, який виконується Всеукраїнською асоціацією громад за підтримки Програми USAID АГРО. Його мета – підтримка стійкості та життєздатності громад в умовах війни через своєчасну логістику товарів першої необхідності, а також ресурсів для агровиробництва.

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) впроваджується компанією Кімонікс Інтернешнл. Мета програми: прискорення економічного розвитку сільських громад України, що потребують найбільшої підтримки, шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі. З 1 вересня 2022 року АГРО стала одним із імплементаторів програми AGRI за такими напрямами: надання доступу до послуг зі зберігання, сушіння та перероблення продукції, допомога під час посівної, розширення доступу аграріїв до фінансування.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 60 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Можна відвідати вебсайт Місії: http://www.usaid.gov/ukraine та сторінку на Facebook: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

США, діючи через Агентство з міжнародного розвитку (USAID), започаткували Ініціативу на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) – AGRI-Україна з метою зміцнити виробництво та експорт української аграрної продукції та сприяти пом’якшенню загальносвітової продовольчої кризи, яка поглиблюється внаслідок розв’язаної Росією брутальної війни. Ініціатива AGRI-Україна є критично важливою для підтримки експорту та потреб українського аграрного сектору, який залишається вразливим на тлі триваючої військової агресії Росії. USAID вже виділило сто млн дол. на реалізацію Ініціативи і має на меті залучити ще 150 млн дол. від інших міжнародних донорів і приватного бізнесу, аби досягти загальної суми фінансування 250 млн дол. AGRI-Україна зосереджує свою увагу на таких напрямах діяльності:

1) закупівля і передача критично важливих матеріально-технічних ресурсів аграріям, які їх потребують

2) удосконалення і збільшення можливостей експортної логістики та інфраструктури

3) розширення доступу аграріїв до фінансування, щоб забезпечити максимальні врожаї

4) надання ММСП послуг з сушіння, зберігання та перероблювання сільськогосподарської продукції.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також