Новини    27 квітня 2023 11:11

Понад 40 тисяч домогосподарств отримають насіння овочів через USAID


Понад 40 000 домогосподарств 382 громад, зокрема 145 – прифронтових та деокупованих, отримають насіння овочів для весняної посівної через Агентство США з міжнародної допомоги (USAID). Насіння доставить Всеукраїнська асоціація громад за логістичної підтримки Програми USAID АГРО. Перші партії насіння вже відправили.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

До війни близько третини потреби споживчого ринку України в овочах забезпечувалось завдяки домогосподарствам. Водночас саме овочевий сектор агровиробництва чи не найбільше постраждав внаслідок військової агресії, адже близько 25% овочів вирощувалось у південних та східних областях, які поки ще тимчасово окуповані. Лише за рік ціни на овочі, за даними Держстату, здорожчали на 34%, що робить їх менш доступними для багатьох споживачів. Тому городина, вирощена на присадибних ділянках, має важливе значення для стабілізації ситуації із продовольчою безпекою громад у період воєнного стану.

У січні компанія Байєр заявила про свою готовність безкоштовно передати аграріям через Ініціативу USAID на підтримку стійкості агросектору (AGRI-Україна) 530 кг насіння моркви та понад 350 т насіння кукурудзи. Незабаром ще сім інших міжнародних насіннєвих компаній (Enza Zaden, Lark Seeds, Nunhems, Hazera, Seminis, Rijk Zwaan та Syngenta) надали ще 401 кг насіння капусти, моркви, редису, томату, огірків, кукурудзи, цибулі, кавуна, дині, кабачків. Всього насіння овочів отримають понад 40 000 домогосподарств, у тому числі понад 30 000 – зі 145 прифронтових та деокупованих громад.

Читайте також: USAID оголосила конкурс на отримання фінансування для юридичної підтримки агровиробників, постраждалих внаслідок війни

Організацію логістики насіння забезпечує Всеукраїнська асоціація громад (ВАГ). Кілька місяців тому ВАГ та USAID АГРО надіслали громадам запити, щоб визначити їх потреби у насінні. Загальний обсяг запитів склав понад 380 тисяч домогосподарств. Зважаючи на обмежену кількість насіння, його першочергово розподілили до деокупованих громад, які надіслали запити. Посівний матеріал доставлять до органів місцевого самоврядування громад, де відповідальні представники сільських чи селищних рад організують роздачу насіння мешканцям громади.

“За підтримки Програми USAID АГРО, проект “Згуртовані громади” доставив уже близько 1200 тон товарів критичної необхідності. Ми транспортували усе – від продуктів харчування до модульних будинків і промислових генераторів, – розповідає Іван Слободяник, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад. – Зараз ми починаємо логістику насіння для посівної, яке отримали завдяки учасникам ініціативи AGRI-Україна. І це дуже важливо, адже посівна – свідчення поступового відродження громад”.

Також Програма USAID АГРО підготувала для агровиробників інфографіку з рекомендаціями для ефективного вирощування та зберігання овочів. ЇЇ можна переглянути та завантажити за посиланням.

Ця допомога – частина ширшої підтримки від USAID, яка надає агровиробникам також добрива, насіння соняшнику і кукурудзи, а восени передала рукави та модульні сховища для зберігання зерна та співфінансує дієві бізнес-плани малих і середніх агропідприємств із виробництва і перероблення агропродукції.

Що відомо про проєкт USAID АГРО

Проєкт “Згуртовані громади” – це проєкт, який виконується Всеукраїнською асоціацією громад за підтримки Програми USAID АГРО. Його мета – підтримка стійкості та життєздатності громад в умовах війни через своєчасну логістику товарів першої необхідності, а також ресурсів для агровиробництва.

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) впроваджується компанією Кімонікс Інтернешнл. Мета програми: прискорення економічного розвитку сільських громад України, що потребують найбільшої підтримки, шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі. З 1 вересня 2022 року АГРО стала одним із імплементаторів програми AGRI за такими напрямами: надання доступу до послуг зі зберігання, сушіння та перероблення продукції, допомога під час посівної, розширення доступу аграріїв до фінансування.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 60 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Можна відвідати вебсайт Місії: http://www.usaid.gov/ukraine та сторінку на Facebook: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

США, діючи через Агентство з міжнародного розвитку (USAID), започаткували Ініціативу на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) – AGRI-Україна з метою зміцнити виробництво та експорт української аграрної продукції та сприяти пом’якшенню загальносвітової продовольчої кризи, яка поглиблюється внаслідок розв’язаної Росією брутальної війни. Ініціатива AGRI-Україна є критично важливою для підтримки експорту та потреб українського аграрного сектору, який залишається вразливим на тлі триваючої військової агресії Росії. USAID вже виділило сто млн дол. на реалізацію Ініціативи і має на меті залучити ще 150 млн дол. від інших міжнародних донорів і приватного бізнесу, аби досягти загальної суми фінансування 250 млн дол. AGRI-Україна зосереджує свою увагу на таких напрямах діяльності:

1) закупівля і передача критично важливих матеріально-технічних ресурсів аграріям, які їх потребують

2) удосконалення і збільшення можливостей експортної логістики та інфраструктури

3) розширення доступу аграріїв до фінансування, щоб забезпечити максимальні врожаї

4) надання ММСП послуг з сушіння, зберігання та перероблювання сільськогосподарської продукції.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...