На Житомирщині понад 50% чоловіків, які працюють у підприємствах агропромислового комплексу, мобілізовані до лав Збройних Сил України станом на кінець липня 2024 року.
Про це в ефірі «Українського радіо Житомир» розповіла заступниця голови Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА Ніна Добринська.
Вона наголосила, що ця ситуація спричиняє гостру кадрову проблему в агросекторі регіону.
“Ніхто не скаржиться, треба захищати державу, це як поклик працювати на землі, так і поклик захищати державу. Але є проблема, враховуючи, що в нас зараз жнива, а після жнив одразу розпочнеться озима посівна. І ті кадри, які сьогодні працюють на техніці, а ми знаємо, що вся техніка сучасна. І якщо спеціаліст вже вивчився на ній працювати, то сьогодні важко знайти, ким його замінити. Але той, хто сьогодні активний в аграрному секторі, вміє вчитися, вміє працював, то, напевно, такі люди можуть і найкраще захищати державу. Тут такий парадокс”, – зазначила Ніна Добринська.
В області спостерігається дефіцит механізаторів, який посилюється з кожним днем через активізацію жнив. Також бракує працівників у переробній галузі харчових продуктів, на елеваторах та тваринницьких фермах. Заступниця голови департаменту наголосила, що замінити чоловіків у всіх процесах роботи жінками неможливо через фізичні обмеження.
“У нас багато жінок — керівники агропідприємств. Керувати аграрним підприємством — це сонце зійшло, ти маєш бути біля агроагрегатів, сонце зайшло, а керівник має прослідкувати, щоб всі агрегати стали на місце. І щоб всі працівники були живі і здорові, йшли на відпочинок, бо завтра знову робочий день. Тому агрогалузь — одна із найризикованіших галузей”, – підкреслила Ніна Добринська.
Нагадаємо, Кабмін вніс зміни до постанови, яка регулює питання бронювання військовозобовʼязаних на період мобілізації та на воєнний час. Зокрема, розширено перелік сфер, працівники яких можуть бути заброньовані, та встановлено чіткі терміни розгляду державними органами звернень підприємств, установ і організацій щодо визначення їх критично важливими.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!