Новини / Фінанси     17 серпня 2023 15:15

Понад 100 аграріїв з Львівщини отримають дотації з бюджету


На Львівщині комісія з визначення одержувачів фінансової підтримки в межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства області прийняла рішення надати фінансову підтримку 102 суб’єктам підприємництва на загальну суму 26,4 млн грн.

Про це повідомили у Львівській ОВА.

Аграрії отримають фінансову підтримку за наступними напрямами:

  • відшкодування відсотків за договорами фінансового лізингу отримає один суб’єкт підприємництва в сумі 200 тис. грн;
  • пільгові кредити на зворотній основі отримають 4 суб’єкти підприємництва в сумі 2 млн грн для забезпечення проведення комплексу польових робіт у 2023 році та придбання основних засобів;
  • дотацію за приріст 747 голів корів отримають 96 суб’єктів підприємництва в сумі 22,4 млн грн;
  • пільговий кредит на зворотній основі на створення об’єкта з переробки сої в сумі 1,8 млн грн.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“У 2023 році бюджет програми підтримки аграрного сектору Львівської області становить  47,9 млн грн — найбільший показник серед регіонів України. Пільгові кредити на розвиток аграрного бізнесу, дотації за приріст поголів’я корів та інші напрями програми —  це потужний стимул для розвитку мікро- та малого аграрного бізнесу в регіоні”, – зазначив голова Львівської ОВА Максим Козицький.

Загалом з початку року підтримку отримали понад 170 аграріїв Львівщини на суму 42,7 млн грн, що складає 89,1% до виділених коштів.

Нагадаємо, аграрії Львівщини зможуть отримувати кредити під 3% річних для створення проєктів з доданої вартості. Цей новий напрям програми допоможе виробникам не зупинятися на етапі виробництва сировини, а перейти на виробництво готової продукції, створити умови для якісного зберігання та представлення на споживчому ринку.

У районі Рясне на Львівщині на базі садово-городнього клубу досвідчені місцеві городники започаткували цілу бібліотеку насіння.  У клубі є спеціальна шафка, куди кожен може принести власноруч зібране насіння, вказавши від кого воно, який сорт, якого року тощо. Цим насінням у сезон висадження може скористатися кожен охочий — вибрати щось для власного городу чи балконного саду.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі