Новини / Фінанси     08 лютого 2023 13:14

Фермери Львівщини зможуть отримувати нові пільгові кредити на розвиток виробництва


Аграрії Львівщини зможуть отримувати кредити під 3% річних для створення проєктів з доданої вартості.

Про це повідомляють у Департаменті агропромислового розвитку Львівської ОВА.

“Цей новий напрям програми допоможе виробникам не зупинятися на етапі виробництва сировини, а перейти на виробництво готової продукції, створити умови для якісного зберігання та представлення на споживчому ринку. Прийом документів за даним напрямом вже розпочався і триватиме до 1 травня поточного року. Відтак рекомендуємо поспішити з поданням документів, першу заявку вже подано”, — зазначила директор департаменту Тетяна Гетьман.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Відзначається, що суб’єкти підприємництва в аграрній галузі Львівської області мають можливість отримати фінансову підтримку на зворотній основі у вигляді пільгових кредитів на реалізацію бізнес-планів зі створення (придбання) об’єктів для зберігання, заморожування, переробки та передпродажної підготовки сільськогосподарської продукції.

Цей напрям передбачено у 2023 році Комплексною програмою підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки, яка вже розпочала діяти.

Фінансова підтримка надається на конкурсній основі під 3% річних терміном до 5 років у розмірі, визначеному бізнес-планом, але не більше 2000,0 тис. грн, з відтермінуванням погашення основної суми зобов’язання до 1 року (відтермінування сплати кредиту входить у загальний термін дії кредитної угоди).

Нагадаємо, у 2022 році аграрії отримали 95,5 млрд грн кредитів. За програмою державних гарантій у розмірі 80% – 24 млрд 722 млн грн.

Агровиробники зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів на онлайн-платформі Державний аграрний реєстр.

Як відомо,  Постановою КМУ № 916 від 29 липня 2022 року  пролонговано з 6 місяців до 12 місяців кредити за ставкою 0 % річних, які надавалися під посівну кампанію.

У 2023 році в державному бюджеті не закладено коштів на підтримку аграрного сектору. Натомість держава пропонує аграріям гранти, кредити та компенсації.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також