Новини    07 червня 2018 12:18

Половина фермерів, що займаються свинарством, не планують користуватись цьогорічною держпідтримкою


У зв’язку з недостатньою ефективністю цьогорічних програм державної підтримки 50% сільгоспвиробників відмітили, що не планують в цьому році користуватись програмами державної підтримки галузі. Такі результати були отримані в ході інтерактивного голосування в рамках Х Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство», повідомляє прес—служба Асоціації «Свинарів України». У голосуванні взяли участь 193 сільгоспвиробники з усіх областей України

За словами президента Асоціації «Свинарів України» Артура Лози, програма відшкодування вартості закуплених племінних порід не буде вибрана на 100% через те, що уряд передбачив компенсацію лише для чистопорідних свиней.

«Напевно цю програму не виберуть на всі 100%. Реально тільки кілька господарств можуть скористатись цією програмою. Кілька господарств прийняли рішення завозити чистопородних свинок замість комерційних, щоб претендувати на відшкодування по цій програмі. Це спотворює загальну систему», – відмітив Лоза.

Також, згідно опитуванню, близько 60% представників сільськогосподарських підприємств, які займаються свинарським бізнесом, виступили за відміну дотацій на користь зменшення ставки ПДВ на сільськогосподарську продукцію.

Згідно з отриманими результатами, 40,6% респондентів зазначили, що найбільш доцільною програмою держпідтримки галузі є «квазіакумуляція ПДВ», яка діяла минулого року. У той же час жоден з аграріїв не висловився на підтримку цьогорічних механізмів.

«Формально, відмова від дотацій навзамін зниженого ПДВ означатиме, що державний бюджет все рівно втратить ті самі 6,3 млрд грн через зниження ставки ПДВ, з яких ми отримаємо лише частину. Але, відповідно до нинішніх програм підтримки, ми і так не отримаємо усю призначену суму. Наприклад, минулоріч на компенсацію вартості сільгосптехніки виділили 500 млн грн, а вибрали лише 123 млн грн. У 2018 році на цю статтю видатків виділили майже 1 млрд грн, але якби вдалось вибрати хоча б 400 млн грн по цій програмі, вже було б добре. Тим більше, як тільки той чи інший виробник потрапляє у список на компенсацію, ціни на його техніку різко ростуть. Насправді дотують кого завгодно, але тільки не аграріїв», – прокоментував результати голосування заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Михайло Соколов.

Нагадаємо, у 2018 році уряд збільшив державну підтримку аграрної галузі до 6,3 млрд грн с 5,5 млрд грн у 2017 році. Однак на переконання самих же сільгоспвироників, згідно з новими програмами розподілу коштів, вони не зможуть розраховувати на достатній об’єм дотацій, який зміг би компенсувати їх витрати.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...