Новини    22 січня 2018 16:50

Половина банків очікують зростання попиту на кредити від бізнесу на початку 2018 року


В першому кварталі 2018 року, 52% опитаних банків, очікують зростання попиту на кредити від бізнесу, на 33% – на іпотечні кредити, 46% – на споживчі кредити. Про це йдеться, в аналітичному звіті «Опитування про умови кредитування», оприлюдненому сьогодні Національним банком України.

Разом з цим, згідно даними опитування, 60%  українських банків вважають, що у ІV кварталі 2017 року кредитний ризик підвищився. Проте керівництво банків, вважає, що протягом 12 місяців цього року збільшиться корпоративне кредитування.

«Протягом наступних 12 місяців корпоративне кредитування збільшиться. Так вважає 72% опитаних банків. Очікування збільшення корпоративного кредитного портфеля зберігаються вже п’ять кварталів поспіль. Нарощення кредитування домогосподарств очікує 67% опитаних – це максимальне значення від початку проведення опитування у 2015 році. Уже традиційно оптимістичні очікування припливу депозитів населення та коштів бізнесу», – йдеться у повідомленні.

На думку респондентів, основна причина цього – зниження кредитних ставок. Великі банки значно збільшили рівень схвалення заявок на кредити населенню, як на іпотечні, так і на споживчі. Крім зниження відсоткових ставок, цьому посприяло послаблення банками вимог до застави.

У І кварталі 2018 року більшість банків очікує, що стандарти кредитування не зміняться або їх буде пом’якшено. Окремі великі банки планують надалі посилювати стандарти корпоративного кредитування, у першу чергу при наданні валютних кредитів.

Упродовж IV кварталу попит бізнесу та населення на кредити значно зріс. У малих та середніх підприємств він був здебільшого викликаний зниженням відсоткових ставок, у великих – потребами в оборотному капіталі та інвестиціях.

Попит збільшився на всі види кредитів, найбільше – на короткострокові та гривневі кредити. Головними драйверами попиту на іпотечні та споживчі кредити були зниження відсоткових ставок та покращення споживчих настроїв.

Опитування проводилося з 20 грудня 2017 року до 10 січня 2018 року та стосувалося результатів за ІV квартал 2017 року й очікувань на І квартал цього року та наступні 12 місяців. У ньому взяли участь кредитні менеджери 65 банків, на які припадає 97% загальних активів банківської системи.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...