Погодні умови диктують підвищення глобальних цін на олійні

Аналітики продовжують вивчати наслідки комплексу факторів, які наразі діють на аграрному ринку. Окрім економічного колапсу у світі, на ринок постійно тиснуть погодні катаклізми, які зменшують врожайність культур, а, як наслідок, сумарну пропозицію продукції.
Олійні
На минулому тижні трейдерів світового ринку олійних охоплювали змішані почуття. З одного боку, перспективи експорту сої з США здавалися практично безнадійними. Ситуацію ускладнила напруженість між США і Китаєм, що не тільки зберігається, а й посилюється. При цьому бразильський песо впав до рекордного мінімуму, і місцева соя, що на глобальному ринку конкурує із американською, виявилася більш ніж затребуваною у покупців. Ці фактори врівноважуються зростаючою стурбованістю з приводу якості майбутнього врожаю ріпаку в Європі та Чорноморському регіоні. Найімовірніше, в наступаючому сезоні на виробників ріпаку чекає менша врожайність, а поточні оцінки майбутнього виробництва складають менше 16,5 млн т.
Взагалі, нестача вологи була постійною темою на глобальному ринку олійних культур в останні тижні, але тепер до проблеми посухи додався збиток від заморозків в південно-східній Європі. Втім, на збільшення попиту погодні катаклізми поки що ніяк не впливають. Інша справа, що виробники і не прагнуть продавати свої запаси, в той час як майбутнє їх посадок невизначено.
Читайте: Ціни на зерно майбутнього врожаю залишаються нестабільними
Відновлення ціни
Згідно зі звітом компанії Frontier Agriculture, ціни на ріпак в Великобританії на минулому тижні виросли на 5 фунтів стерлінгів за тонну. Виходить, що британські трейдери повернули вже більше половини падіння цін на культуру, яке спостерігалося протягом перших десяти тижнів 2020 г.
Ріст цін на ріпак оглядачі пов’язують з негативним впливом пандемії коронавирусу: стає очевидно, що глобальні обмеження здатні привести до істотних збоїв поставок олійних. Не виключено, що це прозріння зійде й на інші сегменти світового агроринку, і експортери та аграрії матимуть ціни, значно кращі, ніж зараз.
Ячмінь
Відповідно прогнозу, ринок пивоварного ячменю продовжує «сипатися» через різке падіння попиту на солод. Споживання пива знижується, і зростаюча невизначеність вганяє в песимізм виробників культури. Перспективи збуту майбутнього врожаю зараз більш, ніж туманні. Разом з тим, відсутність опадів у Північній Європі викликає питання про те, чи буде урожай взагалі. Залишаються незрозумілими як його обсяги, так і якість.
Нагадаємо, що раніше повідомлялось про те, чому пандемія коронавірусу вбиває попит на пивоварний ячмінь.