Новини / Фінанси     30 листопада 2022 09:08

Податкові надходження до бюджету від аграріїв цьогоріч впали майже на 25%


Фінансові компанії і підприємства енергетики у січні-жовтні 2022 р. збільшили сплату податків до державного бюджету, а сфера аграрного господарства і переробна промисловість — зменшили.

Про це з посиланням на дані Державної податкової служби повідомив голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп від “Слуги народу” Данило Гетманцев у Telegram.

Так, за 10 місяців 2022 р. найбільшу частку в сплаті податків, зборів та платежів до зведеного бюджету склала сплата суб’єктами господарювання за такими галузями:

  • гуртова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів i мотоциклів — 16,2% від загального збору до зведеного бюджету України;
  • переробна промисловість — 14,4%;
  • добувна промисловість i розроблення кар’єрів — 12,9%;
  • державне управління й оборона; обов’язкове соціальне страхування — 12,3%.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Гетманцев додав, що з початком війни внески до бюджету окремих галузей змінились. Зокрема, за звітний період порівняно з минулим роком зменшили сплату податків до зведеного бюджету підприємства у таких секторах:

  • сільське господарство — на 23,7%;
  • переробна промисловість — на 20,7%;
  • транспорт/логістика — на 15,4%.

Водночас збільшили податкові відрахування до зведеного бюджету платники у секторах:

  • державне управління і оборона — у 2,2 раза (на 64 млрд грн), що викликане збільшенням бюджетних витрат на оборону у 9 разів;
  • постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря — у 1,4 раза (на 19,4 млрд грн) через зростання цін на енергоресурси;
  • фінансова та страхова діяльність — у 1,3 раза (на 12,8 млрд грн) завдяки збереженню стійкості фінансового сектору.

Читайте також: Голова фінансового комітету Ради Данило Гетманцев сказав про те, чого слід очікувати платникам податків наступного, 2023 року.

Нагадаємо, в Україні з наступного, 2023 року, запроваджують нову декларацію про доходи та майнове становище. Стало відомо, що зміни стосуватимуться підприємців. Вони мають вносити більше інформації. Для декларантів також буде додано інструкцію щодо заповнення.

Приват24 додав новий функціонал для підприємців – сплату єдиного податку та інших бюджетних платежів.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає добровільну відмову бізнесу від спрощеної системи оподаткування.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також