Новини    17 лютого 2022 13:53

Півтисячі господарств скористались програмою з утилізації використаної тари з-під ЗЗР

Утилізація тари з-під ЗЗР у Європі та США вже давно знаходиться під суворим контролем

За дев’ять місяців близько 500 фермерських господарств із 18 областей України вже здали сотні тонн порожньої тари на переробляння у межах реалізації проєкту “Агро Варта”, ініційованого Європейською Бізнес Асоціацією, повідомляє видання Agrotimes.

У квітні 2022 року завершиться перший рік практичного функціонування проєкту. Мета за перший рік роботи – досягти ефективності перероблення у 30% обсягів проданої тари за 2021 рік

“Для залучення до проєкту ще більшої кількості користувачів ЗЗР ми готуємо широкомасштабну інформаційну кампанію, яка сприятиме в налагодженні комунікації з фермерськими господарствами”, – зазначила координатор підкомітету з поводження з тарою з-під ЗЗР агрохімічного комітету Європейської Бізнес Асоціації Марина Шимкус.

За словами Шимкус, у ЄБА дуже сподіваються, що з розвитком проєкту “Агро Варта” рівень споживацької відповідальності користувачів ЗЗР підвищиться, а побоювання щодо недобросовісного партнерства розвіються.

Довідка. Хімічні речовини, які входять до складу пестицидів і агрохімікатів, можуть бути небезпечними для здоров’я людини та шкодять довкіллю. Вони осідають на стінках порожньої тари з-під засобів захисту рослин (ЗЗР).

Утилізація тари з-під ЗЗР у Європі та США вже давно знаходиться під суворим контролем. Виробники та дистриб’ютори оплачують збирання тари з ферм та їх повторне перероблення або утилізацію — це включено у вартість продукту. Тут не лише турбота про навколишнє середовище, а й очевидна економічна вигода від повторного використання переробленої сировини.

Згідно з українським законодавством, за утилізацію цієї тари платять імпортери та виробники. Зокрема, за даними Європейської Бізнес Асоціації, дев’ять провідних імпортерів агрохімікатів щорічно вносять передоплату за утилізацію тари. За ці гроші компанії, що мають необхідні ліцензії та обладнання, повинні, за зверненням агрокомпаній, вивозити та утилізувати порожню тару з-під отрутохімікатів. Тому для українських фермерів утилізація тари безплатна.

Нагадаємо, у липні компанія BASF провела опитування серед майже 2 тисяч аграріїв про їхні знання щодо поводження з використаною тарою. Отримані результати однозначно стимулюють створювати все більше освітніх продуктів про важливість свідомого підходу в агробізнесі. Виявилось, що 47% аграріїв не знають, як правильно утилізовувати тару з-під ЗЗР.

Раніше Landlord повідомляв, як зменшити витрати на ЗЗР на 17% — досвід Клубу новаторів BASF

Також повідомлялось, що утилізація порожньої тари з-під пестицидів зменшить рівень забруднення довкілля і буде сприяти запобіганню виробництва фальсифікованих засобів захисту рослин.

Анна Лиса

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...