Новини / Технології     23 грудня 2020 13:55

В Україні розпочато реалізацію проєкту утилізації тари ЗЗР

Утилізація порожньої тари з-під пестицидів зменшить рівень забруднення довкілля і буде сприяти запобіганню виробництва фальсифікованих засобів захисту рослин

В Україні розпочато реалізацію проєкту «Відповідальне поводження з використаною тарою з-під засобів захисту рослин», метою якого є утилізація порожньої тари з-під пестицидів. Про це повідомили у Європейській Бізнес Асоціації.

Як пояснили в асоціації, актуальність даного проєкту зумовлена ​​тим, що в даний час тара з-під засобів захисту рослин в Україні в основному викидається або ж повторно використовується для виготовлення фальсифікату, тоді як в країнах Європи вона підлягає обов’язковій утилізації. Також у ЄБА анонсували участь в даному проєкті восьми найбільших виробників ЗЗР.

«Даний проєкт об’єднає світових виробників для введення європейського механізму утилізації в Україні. Його реалізація дозволить збільшити обсяги збору і переробки тари з-під ЗЗР, проаналізувати логістичні маршрути для оптимізації процесу збору, налагодити комунікацію між усіма суб’єктами, а також підвищить ефективність звернення з такою тарою», – відзначили в асоціації.

ЧитайтеНадлишковий вміст хлорпірифосу ускладнить експорт зерна з України

В рамках проєкту також планується запуск онлайн-платформи, яка дозволить відстежувати «життєвий цикл» тари з моменту застосування препарату і перекладу тари в категорію відходів до моменту її переробки або утилізації.

«Через даний веб-майданчик кінцеві споживачі (агрохолдинги, фермерські господарства та ін.) зможуть сформувати онлайн заявку на збір тари з-під ЗЗР, а ліцензіат (компанія, яка здійснює операції з небезпечними відходами) виконати відповідні дії зі збирання, перевезення, зберігання, переробки та утилізації використаної тари», – пояснили в Європейській Бізнес Асоціації.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що світове виробництво біодизеля у 2020 році знизиться на 1,12 млн тонн.

Читайте також