Новини / Рослинництво     12 вересня 2021 11:06

47% аграріїв не знають, як правильно утилізовувати тару з-під ЗЗР

Коли тара з-під ЗЗР потрапляє на смітник, через її продукти розкладу накопичуються токсичні речовини

У липні компанія BASF провела опитування серед майже 2 тисяч аграріїв про їхні знання щодо поводження з використаною тарою. Отримані результати однозначно стимулюють створювати все більше освітніх продуктів про важливість свідомого підходу в агробізнесі.

Виявилось, що 47% аграріїв не знають, як правильно утилізовувати тару з-під ЗЗР.

  • 14,4% агропідприємців вважають, що використану тару краще спалити;
  • 21% аграріїв використовує каністри з-під препаратів повторно.

Коли тара з-під ЗЗР потрапляє на смітник/сміттєзвалище, то через її продукти розкладу та навіть невелику кількість препаратів, яка лишається на стінках каністр, в довкіллі (воді, ґрунті, ґрунтових водах) накопичуються токсичні речовини. Окрім того, непроколоту тару можуть використати зловмисники, які заллють в оригінальне пакування фальсифікат. Спалення каністр теж небезпечне. Від горіння такої тари утворюються чадний газ і канцерогенні речовини — діоксини.

Читайте: Фермери зможуть отримати до 5 мільйонів компенсації за рік

Тому провідні гравці агроринку створили разом спільну платформу “Агро Варта”. На ній підприємці можуть лишати заявки на вивезення з їхніх господарств каністр.

“Інноваційна платформа проєкту  “Агро Варта” — стратегічно важливий продукт для нашого спільного майбутнього. Маючи в Україні близько 30 тис. сміттєзвалищ, ми, як бізнес, не можемо собі дозволити зволікати. Тому хочемо сформувати культуру поводження з відходами на агроринку, зробити процес прозорим і зрозумілим. А для аграріїв цифровізувати та автоматизувати всі сервіси. Для цього хочемо розуміти стан поінформованості про утилізацію пакування на агроринку та вже працюємо над новими освітніми продуктами”, — заявила Оксана Алєксєєва, Public Government Affairs Manager BASF Agricultural Solutions.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що територіальні громади отримають підтримку в управлінні землями. 

Джерело: BASF

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також