Новини    31 січня 2023 12:24

Мародери у порту: співробітники Дунайського пароплавства розкрадали насіння соняшника із суден


Генеральний директор Українського дунайського пароплавства Дмитро Москаленко заявляє про виявлення факту участі співробітників підприємства у розкраданні насіння соняшника з одного з суден.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

“Встановлено, що у злочині брали участь члени команди. Як не прикро це визнавати, допомагали крадіям деякі співробітники УДП, що мають відповідати за безпеку підприємства та антикорупційні заходи. Замовчувати цей ганебний випадок не збираємося. Керівництво УДП буде максимально сприяти слідству”, – зазначив Москаленко.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

За його словами, зараз проводиться службове розслідування. Крім того, він направив відповідні матеріали у Ізмаїльську окружну прокуратуру. Крадіжку ж на теплоході, як додав керівник пароплавства, вдалося виявити завдяки камерам відеоспостереження.

“Сподіваюсь, правоохоронці встановлять усіх причетних! Мародерів треба карати максимально жорстко! Також пропоную керівництву прокуратури організувати робочу групу з представників Нацполіції, інших правоохоронних структур, Державної прикордонної служби та представників стратегічних державних підприємств Придунав’я”, – написав Москаленко.

Він висловив впевненість, що всі органи зацікавлені у максимально ефективній боротьбі з крадіями і корупціонерами, але для цього, за його словами, потрібно координувати роботу в цьому напрямі.

Нагадаємо, співробітники Бюро економічної безпеки України спільно з СБУ провели 30 обшуків у адмінприміщеннях Державної митної служби України, Одеської митниці та митних постах “Чорноморськ-порт”, “Південний порт”, “Одеса-порт” ДМС та за місцем проживання службових осіб Держмитслужби. Обшуки проводилися у межах розслідування масштабної схеми з ухилення від сплати податку в особливо великих розмірах при експорті зерна. Детективи БЕБ встановили причетність до схемного експорту понад 370 приватних суб’єктів господарювання та працівників Держмитслужби.

Встановлено, що підприємці скуповували зернові у приватних фермерів, сільгосппідприємств та великих агрохолдингів. Щоб “заплутати” торговельні ланцюги і уникнути сплати обов’язкових платежів до бюджету, комерсанти передавали продукцію з однієї “фірми-прокладки” до іншої. І тільки після цього збували зерно експортерам для продажу за кордон.. Зокрема підприємці, у період серпня-вересня 2022 року, вивезли понад 1 млн тонн зернових сумнівного походження через потужності зернових терміналів в Чорноморському, Південному та Одеському портах.

Загальні орієнтовні збитки за 2022 рік, за умови недекларування доходу від згаданих експортних операцій у вигляді несплати податків, аналітики БЕБ оцінюють в 5,2 млрд грн.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...