Новини / Фінанси     21 січня 2019 16:24

Після свят знизилася ціна на банани та цитрусові, картопля і яблука – дорожчають  

Сьогоднішні ціни на картоплю, моркву і столовий буряк перевищують минулорічні на 70%, на капусту – утричі. За останні два тижні в Україні подорожчали картопля і зелень (на 20%), проте на 9% зменшалися ціна на банани, і на 10–12% – на апельсини та мандарини.

Про це повідомила координатор East-Fruit Катерина Звєрєва в ефірі agro.fm.

За період новорічних і різдвяних свят українці вже переситилися екзотикою, тож знову звертають увагу на доступні й більш традиційні продукти, такі як овочі борщового набору, картопля та яблука.

ЧитайтеЕлектричні гербіциди – нова ера в сільському господарстві. 5 переваг цифрової технології

Попит на яблука нарешті зріс, оскільки ціни на них зараз у 3–5 разів нижчі, ніж на імпортні цитрусові та банани. Зростання споживання яблук дозволило виробникам трохи підвищити ціну на продукцію.

Водночас фермери, як і раніше, стримують продажі яблук, розраховуючи на весняне зростання цін. Проте аналітики вважають, що ці надії марні з огляду на великі запаси продукції в не лише в Україні, а і в Польщі, Молдові та країнах ЄС.

Landlord раніше повідомляв про те, що експерти не дають гарантій, що підвищення цін на яблука протримається до кінця сезону, тому радять фермерам продавати продукцію зараз.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також