Новини / Технології     21 січня 2019 12:57

Електричні гербіциди – нова ера в сільському господарстві. 5 переваг цифрової технології

Про настання ери «цифрового гербіциду» заявили розробники NovelXPower Case IH – пристрою для електрогербіцидної технології. Знищення бур’янів за допомогою цієї техніки більш економічне і практичне порівняно з традиційними гербіцидами. Система однаково ефективна для всіх бур’янів, незалежно від виду і розміру.

Про це повідомляє agroxxi.ru.

Електрогербіцидна технологія – це знищення бур’янів за допомогою спеціального пристрою, який перетворює механічну енергію в електричну. Електрони впливають не тільки на листя бур’янів, а й на кореневу систему. Належить до цифрових технологій у сільському господарстві.

ЧитайтеТурецькі фермери вивели кавун розміром із вишню

Використовуючи сенсорну та/або камерну систему наведення, машина NovelXPower, керована системою Isobus III, передає високу напругу через аплікатори при контакті з листям бур’янів, які вищі, ніж навколишня культура. Струм, що проходить через бур’яни, пошкоджує хлорофіл і, отже, гарантовано вбиває рослини-шкідники.

Систему розробила швейцарська компанія Zasso Group.

Пристрій NovelXPower Case IH має такі переваги у знищенні бур’янів порівняно з хімічними препаратами:

  • Технологія більш безпечна для сільськогосподарських культур, ніж механізована обробка ґрунту. Оскільки втручання в ґрунт відсутнє, насіння бур’янів не стимулюється до проростання, ерозії теж немає. Крім того, використання електрики безпечніше і дешевше, ніж більшість механізованої спецтехніки.
  • Технологія має модульну структуру для максимальної гнучкості і може адаптуватися до особливих вимог різних культур.
  • Короткочасні зміни погоди і кількість опадів не впливають на результат.
  • З цією системою не потрібні ні багаторазові обробки, ні складні зміни в рецептурі пестицидів, тому що не варто побоюватися розвитку резистентності.
  • Аплікатори можна адаптувати до різних рядків культур і, таким чином, використовувати дуже гнучко навіть при обробці садів, не пошкоджуючи коріння дерев і кущів, спрямовуючи електричні розряди до цільових об’єктів.

Landlord раніше повідомляв про те, наскільки є затребуваними інноваційні рішення серед українських аграріїв (про інновації розповів генеральний директор «KUHN Україна» Асад Лапш).

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також