Новини / Садівництво     16 січня 2019 12:37

Яблука дорожчають. Чи варто фермерам збувати товар?

Яблука на внутрішньому та зовнішньому ринках починають рости в ціні. В Україні товар можна купити в діапазоні від 3,5 грн до 8 грн за кілограм. Тоді як у Польщі ця ціна вдвічі вища. Експерти пов’язують зростання цін із різдвяними святами, однак не дають гарантій, що підвищення протримається до кінця сезону. Тому радять фермерам продавати продукцію зараз.

Таку інформацію наводять аналітики «Інфо-Шувар».

З початку січня ціни на яблука на головному ринку Західного регіону України, у Львові, зросли на 10-15%. Водночас, у Варшаві продукція здорожчала на 15-20%. Однак, така позитивна для фермерів тенденція може протриматися недовго, попереджають експерти.

Читайте: Українські яблука – товар преміум класу в Сінгапурі та ОАЕ

Річ у тім, що вітчизняні фермери неодноразово мали досвід, коли в квітні яблука падали в ціні через наплив товару. Бо аграрії до останнього зберігали продукцію в сховищах, сподіваючись на кращу пропозицію.

У листопаді Україна збільшила експорт яблук до 6 тис. тонн, однак вже в грудні здала позиції через тиск європейських конкурентів. Водночас, вдалося розширити ринки збуту – до країн Близького Сходу. Зокрема, найбільше українських яблук купують у Туреччині, Іраку та ОАЕ.

Раніше Landlord повідомляв про причини, чому українські виробники не можуть вигідно збути яблука. Головною проблемою стало те, що рекордний валовий збір плодів збігся з високим виробництвом яблук у країнах ЄС і зробив і без того високу конкуренцію на цьому ринку просто надмірною. Тому єдиною надією садоводів лишився світовий ринок.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також