Новини    13 лютого 2023 17:17

Після перерви в 11 місяців: Снігурівський хлібзавод відновив роботу

До повномасштабного вторгнення хлібзавод виробляв 500-800 кг продукції на день

У Снігурівці на Миколаївщині після вимушеної перерви в майже 11 місяців відновив роботу хлібзавод. Окупанти розікрали та пошкодили обладнання, лишили після себе уламки. Попри це, після деокупації громади власники повернулися та знову печуть хліб для місцевих жителів, розповіла директорка Снігурівського хлібзаводу Надія Паламарчук, повідомляє “Суспільне“.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Коли ми приїхали на хлібзавод після деокупації, були одні стіни, і ті частково зруйновані. Частина вікон була розбита, обладнання не було, — зазначила Паламарчук.

Вона вирішила, попри все, відновити діяльність хлібзаводу. Замовили нове обладнання та відремонтували зламане.

Хліб усьому голова. У Снігурівці відновив роботу хлібзавод

Перше, з чого ми почали, оскільки потрібна була електроенергія, — зібрали підстанцію. Запустили електроенергію, замінили частину дротів. Замовили пічку, поки спробували, вийшло не одразу. Поки ми це налагоджуємо. Старе обладнання з Миколаєва брали, жаровню купували, — розповіла власниця підприємства.

Читайте також: Збитки українського бізнесу за час війни сягнули 13 мільярдів доларів – KSE

До повномасштабного вторгнення хлібзавод виробляв 500-800 кг продукції на день. Станом на 9 лютого виготовляють близько 100 кг. В асортименті подовий хліб, булочки з маком, повидлом та банановою начинкою, рулети. З часом планують збільшувати обсяги, але поки  продукцію випікають виключно для жителів Снігурівської громади.

Нагадаємо, наразі близько 20% підприємств хлібопекарської галузі зруйновані або не повернулися до виробництва з початку війни. Але в Україні є мережа потужних хлібозаводів, розрахованих на виробництво масових хлібів зі значним резервом потужностей. Вони дозволяли нагодувати 50 млн людей.

На сьогодні повністю відновили роботу 54% компаній – членів Європейської бізнес асоціації (ЄБА), ще 46% – працюють з певними обмеженнями.

Міністерство економіки України пропонує скасувати 47% інструментів державного регулювання: дозволів, ліцензій, декларацій погоджень.

Через війну та частково – невизначеність перспектив реалізації податкової реформи в Україні темпи релокації підприємств за кордон значно перевищують показники внутрішнього переміщення.

Український бізнес оцінив податковий режим в Україні за період воєнного часу. Переважна кількість респондентів оцінила податкові умови ведення бізнесу як незадовільні.

Ціна на хліб у Європейському Союзі в серпні зросла майже на 20%, оскільки вторгнення рф в Україну, яка є основним експортером зерна та добрив, продовжувало підривати світові ринки та прискорювало загальну інфляцію.

Навіть в умовах окупації території та замінувань полів Україна зможе забезпечити зерном внутрішній ринок та виділити частку на експорт. В поточному році,  українські аграрії можуть отримати врожай зернових та олійних культур близько 66,5 млн тонн з площі близько 18,8 млн га.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...