Новини / Аналітика     16 листопада 2019 10:02

Підсумки й очікування агророку 2019/2020 – Алекс Ліссітса

Збиральна кампанія в Україні підходить до завершення, тож закономірно в листопаді виробники починають оглядатися на прожитий сезон і підбивати перші підсумки. Три найголовніші результати року 2019/2020 в агросфері та три найбільші очікування аграріїв озвучив президент УКАБ Алекс Ліссітса.

Про це повідомляє Економічна правда.

На думку президента асоціації Український клуб аграрного бізнесу Алекса Ліссітси, основними підсумками року 2019/2020 для представників агросектора можна вважати такі:

  1. «Аграрнополітична» невдача

Зі зміною президента і Парламенту в країні було сформовано новий  уряд, в якому Міністерство аграрної політики та продовольства ліквідували, переклавши його повноваження на Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

«Сьогодні, в умовах очевидного запуску ринку землі, в країні відсутнє відомство, яке має контролювати всі процеси, що стосуються не лише сільського господарства, а й регіонального розвитку, відпрацьовувати земельні питання тощо. Це той очевидний факап, який ще на старті допустив новий Кабмін», – відзначає Алекс Ліссітса.

  1. Несприйняття земельної реформи суспільством

Новий уряд відніс земельну реформу до своїх пріоритетних цілей, при цьому через неналежну комунікацію не зміг донести доцільність і важливість її реалізації на цьому етапі до широких мас.

  1. Шокові ціни та зростання середнього класу фермерів

2019-й приголомшив агровиробників негативними тенденціями щодо цін на олійні культури (соняшник, сою, ріпак) та неочікувано низькими цінами на кукурудзу та пшеницю.

Читайте: Світові ціни на пшеницю та кукурудзу: чи є привід для оптимізму

Зміцнення гривні боляче вдарило по більшості експортно орієнтованих виробників, «стало шоком для агроекспортерів».

У питанні виробництва важливим нюансом є рекордний валовий урожай, насамперед завдяки пшениці.

«І це завдячуючи не лише сприятливим природно-кліматичним умовам 2019 року, а й вмінню українських аграріїв вирощувати сільськогосподарські культури», – наголошує президент УКАБ.

Важливим підсумком року Алекс Ліссітса вважає, що не лише великі агрохолдинги, а й дуже багато середніх фермерів підвищили рівень впровадження інновацій у виробничий процес, що посприяло продуктивності й ефективності ведення бізнесу.

Дивлячись уперед – на 2020-й, Алекс Ліссітса сформулював основні очікування аграріїв:

  1. Перші кроки до ТОП-30 Doing Business

Є сподівання, що заплановані урядом земельна реформа, приватизація держпідприємств, зменшення корупції та встановлення верховенства права сприятимуть поліпшенню умов ведення бізнесу в Україні і допоможуть їй з часом увійти до ТОП-30 у рейтингу легкості ведення бізнесу за версією Світового банку Doing Business.

  1. Стабілізація і підвищення цін

Учасники ринку очікують стабілізації цін. За словами Алекса Ліссітси, є прогнози, що «ціни на основні товарні позиції, такі як зернові й олійні, мають навіть підвищитися».

  1. Доступне кредитування

Агровиробники покладають надії на зниження кредитної ставки у зв’язку із запровадженням ринку землі. Дрібні та середні фермери розраховують на  доступність кредитування.

Landlord раніше повідомляв про те, що Уряд розглядає шляхи створення в Україні Агентства часткового гарантування кредитів як інструменту, що допоможе малим і середнім фермерам отримувати фінансування на купівлю сільгоспділянок після відкриття ринку землі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також