Новини / Технології     03 жовтня 2023 17:42

Перша компанія подала заявку на постачання лабораторного м’яса до ЄС

Європейський сектор культивованого м’яса має величезний потенціал і значні можливості для зростання. На сьогодні продажі культивованого м’яса офіційно дозволені лише в Сінгапурі та США

Німецька біоінженерна компанія The Cultivated B, що також базується в Північній Америці, розпочала переговори з Європейським органом з безпеки харчових продуктів (EFSA) та офіційний процес попередньої подачі на схвалення культивованого м’яса, передає foodmatterslive.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Компанія намагається вивести на ринок гібридні ковбаски, які складаються із лабораторно вирощених клітин м’яса та рослинних інгредієнтів.

Після того, як The Cultivated B. подасть досьє інноваційної розробки, вона стане першою компанією, що очікуватиме на сертифікацію EFSA для культивованого продукту.

The Cultivated B. розробила гібридні ковбаски у співпраці з дочірньою компанією TCB The Family Butchers. Вони схожі на варені сосиски, що використовуються у хот-догах.

Це більше, ніж просто процес сертифікації. Це свідчення нашої передової промислово-масштабованої технології клітинного сільського господарства, а також віддзеркалення нашого непохитного зобов’язання започаткувати нову еру виробництва харчових продуктів — таку, де поєднується здоров’я, смак, етика та стійкість, — зауважив генеральний директор The Cultivated B Dr. Хамід Нурі.

Європейський сектор культивованого м’яса має величезний потенціал і значні можливості для зростання. На сьогодні продажі культивованого м’яса офіційно дозволені лише в Сінгапурі та США.

Нагадаємо, майбутнє м’яса – не в промислових фермах чи відгодівельних комплексах. Майбутнє – це скоріше завод для вирощування, де клітини беруться з ембріонів і культивуються у курячу грудку, стейк чи омара лише за кілька тижнів.

Піонер в галузі виробництва культивованих морепродуктів, компанія Finless Foods готується випустити на ринок свою першу асортиментну позицію — рослинний тунець.

Веганський продукт посів перше місце в категорії “М’ясний продукт року для сніданку” в межах щорічної нагороди Mindful Awards, яка відзначає найкращі компанії, послуги та продукти у споживчому сегменті.

Світовий гігант агробізнесу Cargill, спільно з іспанською компанією Cubiq Foods, працює над новою технологією виробництва жирів. Нова технологія підійде для альтернативних м’ясних та молочних продуктів рослинного походження, де жири та олії допомагають забезпечити структуру, смак, текстуру та поживний профіль.

Американські інженери описали спосіб вирощування у лабораторії штучного сала для покращення смакових і фізичних властивостей вирощеного м’яса. Досліди з тваринними жировими клітинами показують, що їх можна вирощувати тонкими шарами, після чого об’єднувати у тривимірну масу, що нагадує справжню жирову тканину тварин.

Американська харчова технологічна компанія Motif FoodWorks випустила свій перший продукт, орієнтований на споживача, — гамбургери на рослинній основі Motif BeefWorks.

З листопада компанія GG (GG plant-based food products) вела на ринок рослинну альтернативу кальмарам.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) завершило першу передпродажну консультацію щодо харчових продуктів для людей, виготовлених із культивованих клітин тварин.

Найбільша у світі меблева компанія IKEA виготовлятиме фрикадельки з “м’яса” рослин, пише Forbes. Рівень викидів парникових газів під час їх виготовлення складе лише 4% від обсягу викидів, що з’являються при приготуванні справжнього м’яса. До складу рослинного делікатесу увійде гороховий протеїн, овес, яблука та картопля. У компанії обіцяють, що веганські фрикадельки виглядатимуть як м’ясо та матимуть ідентичний смак.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також