Новини / Логістика     14 липня 2022 21:44

Передача вагонів-зерновозів через західні переходи перевищила 400 одиниць на добу

На кінець червня вдавалося передавати 379 вагонів на добу, тобто зафіксовано зростання на 28 зерновозів, або на 7%

АТ “Укрзалізниця” продовжує збільшувати обсяги передачі зерновозів на прикордонних переходах. Наразі середньодобова кількість перевищила 400 вагонів. Про це йшлося під час онлайн-наради із представниками аграрного ринку 14 липня, передає Rail.insider.

Як розповів заступник директора департаменту комерційної роботи АТ “Укрзалізниця” Валерій Ткачов, за 13 днів липня середньодобова кількість вагонів із зерновими вантажами, що прямують через західні прикордонні переходи, зросла до 407 одиниць. Водночас на кінець червня вдавалося передавати 379 вагонів на добу, тобто зафіксовано зростання на 28 зерновозів, або на 7%.

Натомість скоротилася загальна черга на передачу вагонів із зерновими вантажами. Якщо наприкінці червня на Захід прямували 11,7 тис. зерновозів, то на 13 липня їхня кількість скоротилася до 9,9 тис. одиниць (–15%).

Водночас Укрзалізниця впроваджує декілька інструментів для покращення ситуації із накопиченням вагонів. Зокрема, вже презентувала алгоритм узгодження обсягів перевезень для експортерів. Відповідно до нього, УЗ погоджуватиме місячний план навантаження в обсягах, наближених до фактичної передачі вантажів на кордоні за минулий місяць (у розрізі прикордонних переходів, перевізників, окремо для кожної ширини колії (1520/1435 мм), виду перетину кордону (перевантаження або перестановка візків), наявності вільних потужностей на прикордонних терміналах.

Окрім того, УЗ обмежить узгодження навантаження перевізникам, які мають чергу із вагонів у напрямку кордону.

Нагадаємо, 6 липня “Укрзалізниця” провела аукціони з розподілу зерновозів, що прямуватимуть на експорт. Ставки на торгах стали рекордними і сягнули 20,5 тис. грн/добу. Як розраховується термін використання вагона, за який сплачує клієнт, та що саме спричинило ажіотажний попит на експортні перевезення розповів заступник директора департаменту комерційної роботи АТ “Укрзалізниця” Валерій Ткачов.

4 травня почали діяти обмеження “Укрзалізниці” щодо відправлення зернових вантажів і насіння олійних та стосуються перевезень у напрямку прикордонних переходів з Румунією.

Landlord раніше повідомляв, АТ “Укрзалізниця” спільно з Нацполіцією встановили що 434 залізничні вагони в Україні належать російським компаніям.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також