Антимонопольний комітет дозволив компанії Renaisco B.V. (Нідерланди) придбати понад 50% частки у статутному капіталі елеватора ТОВ “Пеньківський ЗПК” у Вінницькій області, повідомила пресслужба АМКУ.
Надано дозвіл компанії Renaisco B.V. (м. Роттердам, Нідерланди) на безпосереднє придбання частки у статутному капіталі ТОВ “Пеньківський ЗПК”, що забезпечує перевищення 50 відсотків голосів у вищому органі управління товариства, – мовиться у повідомленні.
ТОВ “Пеньківський ЗПК” зареєстроване у листопаді 2020 року як фінансова компанія “Проксима”. У 2021 році її власником став одесит Олександр Кифак, який наприкінці 2023 року перереєстрував фірму в селі Пеньківка Вінницької області. Розмір статутного капіталу юрособи становить 163,96 млн грн. Основний вид діяльності – оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин, передає LIGA.Бізнес.
Viterra (до 2020 року – Glencore Agriculture) – один зі світових лідерів ринку закупівель та постачань сільськогосподарської продукції. Група Viterra присутня в Україні з 1996 року, представлена компанією Вайтерра Україна. Безпосереднім власником української юрособи є Renaisco B.V., що володіє 100% акцій компанії. Вайтерра є одним із найбільших українських експортерів сільськогосподарської продукції, а саме: пшениці, ячменю, кукурудзи, ріпака, соняшникової олії.
Американський зерновий трейдер Bunge Ltd завершив останні штрихи до угоди про злиття з компанією Viterra (Glencore Plc) і створення гіганта з торгівлі сільськогосподарською продукцією вартістю понад $30 млрд, включаючи борги, пише Reuters.
Bunge, ринкова вартість якої становить близько $14 млрд, і яка має борг близько $2,7 млрд, оплатить більшу частину угоди акціями, але також використає готівку і залучить боргове фінансування від банків, повідомляють знайомі з ходом перемовин співрозмовники. Керівництво Bunge на чолі з генеральним директором Грегом Хекманом здійснюватиме нагляд за об’єднаною компанією.
Попри те, що про угоду планують оголосити поточного тижня, завжди існує ймовірність того, що вона може зірватися в останню хвилину, застерегли джерела. Остаточна вартість угоди може змінюватися залежно від руху акцій Bunge до моменту підписання угоди.
Минулого року Bunge був найбільшим експортером кукурудзи та сої з Бразилії, головного у світі джерела основних культур для виробництва кормів для тварин і біопального, згідно з даними транспортного агентства Cargonave. Viterra була третім за величиною експортером кукурудзи та сьомим постачальником сої.
Злиття з Viterra також підніме Bunge з виручкою у 2022 році у розмірі $67,2 млрд, наблизивши її до найближчого публічного конкурента у сфері агробізнесу Archer-Daniels-Midland Co, обсяг продажу якого минулого року становив майже $102 млрд.
Акції Bunge 25 травня закрилися на тритижневому максимумі в $93,61, що оцінює компанію приблизно $14 млрд. Акції Glencore упали на 0,7%. Натомість акції Bunge торгувалися по $92,89, оцінюючи компанію приблизно в $14 млрд.
Злиття з Bunge зробить Viterra одним із провідних світових продавців зерна з доступом до експортних терміналів у Сполучених Штатах.
Минулого року Viterra придбала американську компанію Gavilon у японської Marubeni за 1,1 мільярда доларів, що дало їй значно більше фізичних активів з обробки зерна в США та зробило її третім за величиною експортером сої в Бразилії, де Bunge вже має сильну присутність.
Viterra, раніше відома як Glencore Agriculture, потрапила в заголовки газет у 2017 році через невдалий підхід до поглинання Bunge, одного з гігантів світової торгівлі зерном, оціненого на той час в 11 мільярдів доларів.
У травні 2017 року Bunge дала відсіч Glencore після того, як останній запропонував неформальний підхід до обговорення “можливого консенсусного об’єднання бізнесу”.
Glencore публічно заявив, що переглядає варіанти свого інтересу до Viterra, прагнучи розблокувати більшу цінність.
Glencore, Viterra і Bunge відмовилися від коментарів.
Довідка. Viterra — канадський зернопереробний бізнес, найбільший зернопереробник в країні, з історичним корінням, що сформувалося в прерійних зернопереробних кооперативах, серед яких знаковий Саскачеванський пшеничний пул.
Раніше стало відомо, що один із найбільших світових постачальників сільгосппродукції — американська Cargill – припинить експорт зерна з рф, компанія входить до першої десятки експортерів російського зерна.
Нагадаємо, французька компанія Danone остаточно відмовляється від ведення бізнесу в росії. Про це повідомляє пресслужба компанії.
Під час повномасштабної війни російські військові завдали ракетні удари по двох великих зернових терміналах у Миколаєві, котрі належать міжнародним компаніям Viterra та Bunge Ltd.
Рада директорів австралійської компанії Newcrest Mining одноголосно підтримала пропозицію про поглинання її американського конкурента Newmont на 19 мільярдів доларів, прокладаючи шлях найбільшій у світі золотодобувній компанії зміцнити контроль над сектором.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!