Новини    29 березня 2023 18:28

Cargill планує припинити експорт зерна з росії

Cargill - один з найбільших світових виробників і постачальників харчових і сільськогосподарських продуктів

Один із найбільших світових постачальників сільгосппродукції — американська Cargill – припинить експорт зерна з рф, компанія входить до першої десятки експортерів російського зерна, повідомляють росЗМІ.

Російська “дочка” американської корпорації Cargill припинить експорт зерна з рф наступного сільськогосподарського року. Про свої плани компанія 28 березня повідомила заступника голови мінсільгоспу Оксану Лут (документ є в розпорядженні російського видання, його справжність підтвердило джерело, близьке до міністерства). Про плани Cargill щодо припинення експорту з рф знають ще два співрозмовники РБК на зерновому ринку.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У листі компанія повідомляє, що в наступному сільськогосподарському сезоні 2023/2024 ТОВ “Каргілл” не планує здійснювати експорт зерна з росії “згідно з обговоренням питань зернового експорту, яке відбулося раніше, і рекомендаціями міністерства сільського господарства”. Водночас компанія пообіцяла, що заплановані на поточний сезон 2022/2023 відвантаження буде виконано “в повному обсязі відповідно до наявної квоти”, – пишуть росЗМІ.

Російська “дочка” Cargill також повідомила, що починає переглядати портфель активів, пов’язаних з експортом зерна, який їй належить. Водночас змін відносно “будь-яких інших видів діяльності та активів Cargill в рф не планується і не розглядається”.

Cargill – один з найбільших світових виробників і постачальників харчових і сільськогосподарських продуктів. Компанія працює в рф з 1991 року і веде бізнес у чотирьох основних напрямках: сільське господарство (закуповує, переробляє і перевозить зерно, олійні та інші товари для виробників харчових продуктів і кормів для тварин), харчові продукти (постачає виробникам їжі та напоїв, ресторанним і торговельним мережам продукти з м’яса та птиці й інгредієнти), промисловість (працює з промисловими споживачами енергії, солі, крохмалепродуктів і продукції зі сталі), а також надає фінансові послуги клієнтам із цих галузей.

Довідка. Cargill — одна з найбільших глобальних агропромислових і торговельних компаній. Займається виробництвом і продажем зерна, олії, цукру, какао, м’яса, біопалива. Оперує у 70 країнах, веде торгівлю у 125 країнах світу. У бізнесах компанії працюють 155 тис. працівників.

Нагадаємо, міжнародний сировинний трейдер Cargill за підсумками 2022 фінансового року (1 червня 2021 — 31 травня 2022) збільшив чистий прибуток порівняно з попереднім фінансовим роком на 35% — до $6,68 млрд. Про це свідчить річна звітність компанії.

Світовий гігант агробізнесу Cargill, спільно з іспанською компанією Cubiq Foods, працює над новою технологією виробництва жирів.

Французька компанія Danone остаточно відмовляється від ведення бізнесу в росії. Про це повідомляє пресслужба компанії.

Мінфін США вводить санкції щодо майже 100 об’єктів у військовій машині путіна. У санкційний список потрапила компанія “камАЗ” та її голова правління.

Європейський Союз працює над новим пакетом санкцій проти росії.

Вартість танкерів зростає слідом за цінами на сировину. Як свідчать дані Gibson Shipbrokers, значне зростання вартості демонструють танкери типу VLCC і Suezmax, водночас спостерігається значна розбіжність між зростанням цін на нові судна і судна, що були у використанні.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...