Новини    23 жовтня 2022 20:22

Останні російські обстріли вплинули на роботу кожної другої компанії – опитування

Бізнес розуміє серйозність викликів зимового сезону, тому готується до потенційних загроз

Майже половина компаній Європейської Бізнес Асоціації, а саме 47% повідомили, що нещодавні ракетні атаки по Україні тією чи іншою мірою вплинули на їхню роботу. Зокрема, деякі компанії вимушено призупинили роботу через відсутність електроенергії та інтернету та з міркувань безпеки, що призвело до часткової втрати замовлень, призупинення проєктів та простою.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Бізнес розуміє серйозність викликів зимового сезону, тому готується до потенційних загроз. Так, 82% компаній проводять підготовку на випадок перебоїв з постачанням води, газу, електроенергії, 56% компаній готуються до ударів по критичній інфраструктурі, транспортній мережі та підприємствам, 53% – до перебоїв зі зв’язком та Інтернетом.

Наразі компанії готують резервне обладнання та запаси сировини, палива, матеріалів, розробляють Програми з безпеки та Business Continuity Plan, роблять моніторинг та аналітичний звіт щодо розвитку безпекової ситуації в Україні, проводять заходи з кібербезпеки та інше.

Підготовчі заходи є критично важливими для нормального функціонування компаній. Серед членів Асоціації, 44% наразі працюють в повному обсязі, 53% працюють з обмеженнями, і тільки 3% не працюють. Нагадаємо, що у липні в повному обсязі працювали 49%, а не працюючих не було взагалі. Серед бізнесів, що працюють частково, половина обмежили географію діяльності, третина закрили частину офісів/торгових точок/відділень, а чверть перевела діяльність в онлайн.

Переважна більшість компаній, а саме 79% продовжують виплату заробітної плати співробітникам в повному обсязі, а 18% роблять це з авансовими або додатковими виплатами. Це більше, ніж у липні, тоді 61% компаній виплачували повну заробітну плату. Ще 15% бізнесів Асоціації скоротили розмір зарплати, 8% були змушені відправити співробітників в неоплачувану відпустку. Ще 7% скорочують персонал, порівняно з 10% у попередній хвилі опитування.

У 85% компаній деякі співробітники на сьогодні користуються статусом тимчасового захисту за кордоном. Зокрема, у 61% опитаних нами компаній за кордоном перебуває до 10% персоналу, у 20% компаній – 10-40%, і ще 4% СЕО повідомляють, що у них за кордоном знаходиться понад 40% команди.

Водночас 73% бізнесів стверджують, що їм вистачає фінансових ресурсів для функціонування та розвитку, а період фінансової стійкості 61% оцінюють в рік та більше (раніше – 46%), ще 26% – в пів року, і тільки 6% – в кілька місяців. Бізнес суттєво наростив фінансові резерви з березня місяця, хоча дещо зросла кількість компаній, у яких вони відсутні – до 5% у жовтні порівняно з 2% у липні.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль звернувся до громадян та бізнесу із закликом зменшити споживання електроенергії з 17:00 до 22:00 задля стабілізації енергосистеми, яка постраждала внаслідок російських ракетних обстрілів.

На заході Іспанії в регіоні Естремадура компанія Iberdrola SA, яка займається відновлюваними джерелами енергії, запустила найбільшу на сьогодні в Європі сонячну електростанцію.

Війна стимулює розвиток сонячної енергетики в Україні.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...