Новини / Аналітика     01 грудня 2022 17:29

Основним фактором у весняній посівній стане стабільна робота морських портів та альтернативні шляхи експорту

Наразі дуже важливо закласти основу для можливості аграріям успішно провести весняні польові роботи

У воєнний час логістичні виклики стають питанням національної безпеки, а експорт агропродукції – питанням світової продовольчої безпеки. Українські аграрії для стабільної роботи та планування весняних польових робіт мають мати чітке розуміння про стабільні шляхи експортування агропродукції. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час панельної дискусії “Інфраструктурний день Асоціації 2022”, що була організована Європейською Бізнес Асоціацією.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Продовження дії Зернової угоди на 120 днів практично розв’язує проблему фізичного вивезення українського врожаю поточного року, що перевищує внутрішню потребу споживання. Але критично важливим для розвитку агросектору є можливість продовження зернового коридору на рік.

“Якщо весною ми рахували, скільки в залишках є зерна і була загроза того, що воно просто зіпсується, то з пролонгацією зернової угоди ця загроза є мінімальною. Завдяки зерновій ініціативі в осінній період ми вийшли на довоєнні показники експорту – до 7 млн тонн”, – зазначив Висоцький.

Наразі дуже важливо закласти основу для можливості аграріям успішно провести весняні польові роботи. Оскільки озимих посіяли менше, в порівнянні з минулим роком, то весняна посівна кампанія буде важливою і основною.

“Для того, щоб фермери продовжили активно засівати поля, критично важливо, щоб морська логістика працювала. Ми спільно як держава працюємо для майбутніх періодів, щоб забезпечити стабільну діяльність, і це буде основний сигнал для українського агросектору”, – наголосив Висоцький.

Також перший заступник міністра зазначив, що надзвичайно важливою є втілення ініціативи президента України Grain from Ukraine, до якої долучилися уже десятки країн.

“Попри війну, Україна продовжує стабільно виконувати свою продовольчу місію. В країни, які найбільш потребують, буде доставлена українська пшениця, якої у нас достатньо, щоб забезпечити внутрішню потребу та є значні обсяги для експорту. Це суттєвий вклад України в продовольчу безпеку світу”, – резюмував він.

Нагадаємо, сьогоднішнє здійснення посівної кампанії з озимими має негативний характер порівняно з минулим сезоном.

Цьогоріч через воєнні дії та погіршення погодних умов Україна матиме значно менший врожай, ніж торік. Проте його буде цілком достатньо для забезпечення продовольчої безпеки нашої держави та збереження її експортного потенціалу. Так, ідеться про понад 51 млн тонн зернових та 16 млн тонн олійних.

Тим часом Українська зернова асоціація (УЗА) збільшила прогноз врожаю зернових та олійних культур в Україні у 2022 році на 4,4% порівняно із серпневим прогнозом – до 67,5 млн тонн із 64,5 млн тонн.

Найвищу врожайність зернових в Україні зафіксували цьогоріч на Хмельниччині – 62.0ц/га.

Глава українського уряду Денис Шмигаль вказав на основні проблеми в зборі урожаю.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також