Новини / Рослинництво     15 березня 2020 10:06

Органічна чи ні? Фермери в США подали до суду на гідропоніку

Організація фермерів у США разом з Центром з безпеки харчових продуктів USDA подали позов до суду про заборону сертифікованої органічної етикетки для гідропонної та аеропонної продукції.

Суд має поставити крапку у давній суперечці в середовищі сільгоспвиробників: чи є гідропонна та аеропонна продукція органічною?

Гідропоніка і аеропоніка не залежать від ґрунту; замість цього поживні речовини розчиняються у воді, яка потім циркулює та живить корені рослин. Це дуже ефективний спосіб вирощування агрокультур, і його часто використовують в місцях, де недостатньо відкритого ґрунту і сонячного світла, наприклад у містах. Проте ці технології також широко використовується великими корпораціями, щоб скоротити витрати і вирощувати врожаї круглий рік.

Гідропоніці ніколи не забороняли використовувати програму органічної сертифікації Міністерства сільського господарства США, і їм часто це досить легко вдавалося. Наприклад, у приміщеннях практично немає потреби застосовувати пестициди. Відтак, великі гідроферми можуть виробляти продукти харчування набагато швидше і дешевше, ніж звичайні ферми.

Читайте: 10 тисяч рослин за добу: у Японії діє найбільша у світі вертикальна ферма салату

Загальноприйнята думка фермерів, які вирощують екологічно чисті продукти, полягає в тому, що сертифікація органічних продуктів має стосуватися лише тих, що вирощені у ґрунті, що створює стійку модель для планети. А гідропонні ферми не сприяють цьому взагалі.

Центр з безпеки харчових продуктів обґрунтовуючи позов, посилається на правила для органічного сільського господарства. У них йдеться про підвищення родючості ґрунту за допомогою правильної обробки, сівозміни та гною.

Гідропонні органічні підприємства з цим не згодні і зазначають, що будь-яке обмеження зменшить кількість органічних продуктів харчування в той час, коли попит на них зростає. Коаліція за стійку органіку, яка представляє виробників гідропоніки, випустила заяву, у якій говориться: «Це не проблема, яку слід вирішувати в судах або політизувати».

Як раніше повідомляв Landlord, гідропоніка економить посівні площі в 14 разів.

Джерело: modernfarmer.com

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також