Новини / Елеватори     20 березня 2020 09:55

Жодного палива та якісний сервіс: Анатолій Дідик про сушарки Bonfanti

Керівник фермерського господарства «Врожайне» Анатолій Дідик поділився досвідом використання зерносушильних комплексів. Так, за словами підприємця, найбільш продуктивними, економними, функціональними є сушарки компанії Bonfanti, до того ж з якісним сервісом.

Однією з перших сушарок у ФГ «Врожайне» була стара кукурудзяна сушарка барабанного типу, що дісталася підприємству у спадок після придбання колишнього комбікормового заводу. Утім, її потужності були вкрай обмеженими, відтак для досягнення необхідної температури вологості доводилося по кілька разів пропускати одну й ту саму порцію зерна.

Митарства у фермерському господарстві закінчилися у 2015 році, відколи була запущена перша шахтова зернова сушарка Bonfanti 110 LE з продуктивністю на кукурудзі 350–400 т/доба.

Придбання та запуск зерносушарки стали ключовим елементом створення потужного зернозберігального комплексу в селі Політанки — було збудовано два хопери для вологого зерна і перероблено зерноочисний комплекс. Поряд із сушаркою спочатку встановили два силоси по 3000 т одночасного зберігання, пізніше додали ще два таких самих.

У результаті «Врожайне» отримало можливість якісно сушити зерно та зберігати його у металевих силосах загальним обсягом 12 600 т (на додачу до складів підлогового зберігання приблизно на 30 000 т зерна).

Анатолій Дідик довго підшуковував оптимальну модель зерносушарки — їздив по виставках, спілкувався з колегами, продавцями. Звісно, кожен з виробників або дилерів намагався продати саме свою модель. Тоді будівельники сформулювали, що точно не потрібно купувати. У результаті вибір зупинився на італійському обладнанні компанії Bonfanti, про що у господарстві жодного разу не пошкодували.

«Остаточно я переконався у перевагах сушарки Bonfanti завдяки особистій зустрічі з керівником компанії Джанлукою Бонфанті. Він розповів багато цікавої та корисної інформації про цю модель. Наприклад: якщо вологість зерна перебуває в межах 16%, а температура надворі вища 15 °C, то сушарка не потребує жодного палива. За рахунок транспірації, руху повітря вона знижує вологість зерна до 14%», — ділиться пан Дідик.

Спочатку сушарка працювала на зрідженому газі, але в цілях економії інженери Bonfanti модернізували елеватор. Нині як паливо використовують соняшникові пелети, що дозволяє в порівнянні зі зрідженим газом економити 500%. Сушаться пшениця, горох, кукурудза і соняшник (перші дві культури — тільки коли волога погода припадає на жнива).

«Хочу особливо відзначити якість сервісного обслуговування Bonfanti. Воно здійснюється напряму: фахівці телефонують, приїжджають, все оглядають. Це для нас дуже корисно, бо ми водночас вчимося в них, а вони якщо бачать проблемні моменти, то виправляють. Завжди тримають руку на пульсі», — каже пан Анатолій.

Представник компанії Bonfanti Олексій Кривульченко відзначає високу продуктивність своїх елеваторів та радить фермерам при виборі подібних комплексів насамперед орієнтуватися на необхідні потужності:

«Сушарки Bonfanti мають продуктивність від 5 до 120 т на годину. Є три великі модельні серії сушарок Bonfanti: ECOS (потужність від 5 до 37 т на годину), CE (потужність від 5 до 120 т на годину), BIO (сушарки на твердопаливних котлах, потужність від 5 до 37 т на годину). Такі сушарки є оптимальними як для великих, так і малих господарств. Крім того, сушарки Bonfanti прості в обслуговуванні. У робочий сезон очищення слід робити один раз на два тижні, сам процес очищення триває 15–20 хвилин. Також раджу при виборі моделі сушарки орієнтуватися саме на ту потужність, яка потрібна господарству. Найкращий вибір — це модель сушарки типу ECOS. При невисокій вартості вони забезпечують продуктивність до 900 т за добу. Такими сушарками можна сушити будь-які культури (соняшник, ріпак, пшеницю, кукурудзу тощо). Невеликі габарити дозволяють встановити її на місце старих радянських сушарок або ж змонтувати на новому невеличкому майданчику».

Відзначимо, що більш детальну інформацію про діяльність «Бонфанті Україна» можна дізнатися на офіційній сторінці компанії, за номером телефону +380 443921494 або за запитом на поштову скриньку – info@bonfanti.eu.

Нагадаємо, що у проєкті «Історія успіху» Анатолій Дідик розповів про створення фермерського господарства «Врожайне», принципи роботи та поділився рецептом підвищення врожайності.

Читайте також