Новини / Трейдинг     30 листопада 2022 15:14

Одеський припортовий завод перепрофілювався на експорт зерна


“Одеський припортовий завод” (ОПЗ) повністю завершив перепрофілювання своїх виробничих потужностей на відвантаження зернових на морський транспорт для відправлення на експорт.

Про це йдеться у повідомленні на сайті підприємства.

“Перші тисячі тонн вже завантажено у трюми судна. Загальна кількість зернових, що буде відправлено цим рейсом, складатиме майже 23 тис. т. Це буде першою відправкою продукції, завантаженої на морський транспорт з “Одеського припортового заводу» з початку бойових дій на території України”, — повідомили на заводі.

Як зазначив т.в.о. голови правління — директора АТ “ОПЗ” Юрій Ковальський, це стало можливим після проведення безлічі підготовчих процедур, розробки чинних схем з реалізації цього проєкту, отримання позитивного рішення експертизи від контрольних органів, що дали дозвіл на використання потужностей перевантажувального комплексу заводу для відвантаження зерна.

“Це важливий крок для відновлення потенціалу нашого підприємства та відродження економіки нашої країни”, — підсумував він.

Довідка: Одеський припортовий завод (ОПЗ) — один із найбільших виробників мінеральних добрив в Україні.

Завод також приймає та перевантажує у морські судна на експорт продукцію інших підприємств України та Росії: аміак, карбамід, метанол та рідкі комплексні азотні добрива. Хімічна продукція від інших підприємств на перевантажувальні комплекси заводу надходить залізницею та аміакопроводом Тольятті-Горлівка-Одеса довжиною 2417 км.

Загальна площа території заводу складає близько 250 га.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому народному депутату України Олександру Грановському, якого вважають організатором корупційної схеми завдання 93,3 млн грн шкоди АТ “Одеський припортовий завод” (99,57% належать державі). Одеський припортовий завод продавав мінеральні добрива наперед визначеній компанії за цінами, нижчими від ринкових. Надалі ця компанія перепродавала товар іноземним компаніям реального сектору економіки за конкурентними цінами. Однак фізично постачання забезпечував цим компаніям ОПЗ.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також