Одеський лікеро-горілчаний завод пішов з молотка за 65 мільйонів гривень

Регіональне відділення Фонду державного майна України в Одеській та Миколаївській областях провело аукціон з продажу колишнього Одеського лікеро-горілчаного заводу. У торгах взяли участь 22 підприємці.
Про це повідомляється в системі Прозорро.
Фінальна вартість активу зросла у 22 рази, з 2,9 млн до 65 млн гривень. В останні роки підприємство отримувало дохід за складування товарів та було збитковим. Його приватизація – можливість залучити інвестиції, створити робочі місця та прибутковий бізнес, який сплачуватиме податки.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Так перемогло товариство “Сервіспроавто”. Воно запропонувало за комплекс 65 мільйонів та 1 тисячу гривень тобто у 22 рази більше ніж стартова ціна.
Окрім переможної ставки переможець повинен буде сплатити ще 13 мільйонів гривень податку на додану вартість. У переможця аукціону є 20 робочих днів на оплату лота. Якщо кошти не будуть сплачені, бюджет отримає 589,4 тисячі гривень гарантійного внеску.
Нагадаємо, Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.
14 червня повторний аукціон з приватизації Білгород-Дністровського морського торговельного порту не відбувся через відсутність учасників.
Раніше, у грудні 2022 року маловідома вінницька компанія “Еліксир Україна” приватизувала Усть-Дунайський морський порт.
Порт “Усть-Дунайськ” в Одеській області продали на приватизаційному аукціоні за 201 мільйон гривень.
Приватизація трьох українських портів — Усть-Дунайського, Білгород-Дністровського та Скадовського — готувалась протягом декількох років перед початком повномасштабної війни.
Елеватор в Чернівецькій області виставили на аукціон зі стартовою ціною 44 млн грн. На елеваторі встановлено сучасне сушильне італійське обладнання Bonfanti.
Валерія Пепеля