Новини / Садівництво     03 жовтня 2023 15:15

Одеські фермери корчують виноградники через проблеми зі збутом продукції


Виноградарі Одещини стикнулися з проблемою збуту продукції через подорожчання логістики.

Про це розповіла менеджер ТОВ “РЕМ” Наталія Костенко телеканалу “Град”.

Вона зазначила, що продати виноград на виноробні заводи оптовими партіями під час повномасштабної війни майже неможливо. Минулого року підприємству не вдалося реалізувати 400 т винограду, що унеможливлює подальший розвиток і навіть загрожує поступовим скороченням плантацій.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Виноградники підприємства знаходяться поблизу села Нагірне Ренійської громади.

“Коли чують, що ми знаходимось за Одесою, по цій трасі ніхто не хоче їхати. Спека… Стояти в пробках з цим виноградом… Там потече, чи пропаде, чи ще щось”, — додає Наталія Костенко.

Підприємство вже відвантажило свою продукцію невеликими партіями до багатьох регіонів України, каже вона. Однак під час війни їх справа йде складно.

Невтішна ситуація і на виноградниках ПрАТ “Придунайський”, що розташоване поблизу міста Рені. До війни вони мали 87 га плодючих виноградників, а вже зараз викорчували близько 20 га, на яких тільки нещодавно зростав виноград столових сортів Молдова, Аркадія тощо.

Така ситуація склалась через проблеми з реалізацією та нестачу коштів на технологічні операції. Сьогодні працівники та власники підприємств сподіваються на підтримку від обласної та центральної влади.

Читайте також: На Вінниччині господиня вирощує на городі понад 100 сортів винограду

Нагадаємо, через повномасштабну війну Україна втратила величезні масиви багаторічних насаджень у Херсонській, Запорізькій областях та частині Миколаївської, зокрема площі столового винограду.

Загалом виноградарство забезпечує від 5 до 7 тисяч постійних робочих місць у сільській місцевості, тоді як у сезонний період ця цифра подвоюється. У виноробній галузі додатково працюють ще майже 4500 осіб.

Соковитий виноград Ruby Roman – названий так у Японії через свій червоний колір. Завдяки вартості йому вдалося поставити світовий рекорд та стати найдорожчою ягодою у світі. Ruby Roman також закріпив за собою місце у книзі світових рекордів. У 2020 році в Японії гроно цього винограду було продано на аукціоні за 12 000 доларів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також