Новини    23 вересня 2023 16:17

На Херсонщині найбільший виробник винограду може зберегти лише 15% насаджень

Через повномасштабну війну Україна втратила величезні масиви багаторічних насаджень у Херсонській, Запорізькій областях та частині Миколаївської, зокрема площі столового винограду

На Херсонщині агрофірма “Радгосп Білозерський”, котра значно постраждала від бойових дій, може зберегти лише 10-15% багаторічних насаджень. Про це в інтерв’ю журналу “Садівництво по-українськи” розповів співвласник компанії ТДВ “Арсі Агро” Олександр Терзі, пише AgroTimes.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Білозерка — найбільше господарство, де були і розплідник, і великі площі товарного винограду, розташовані на правому березі неподалік Херсона, — пояснив він. — У період окупації та деокупації підприємство розбомбили, холодильники знищено. Воєнні дії там ще продовжуються, часті обстріли йдуть з окупованого лівого берега, та й люди повиїжджали. Вже понад рік там немає обрізки та обробки виноградників.

Через повномасштабну війну Україна втратила величезні масиви багаторічних насаджень у Херсонській, Запорізькій областях та частині Миколаївської, зокрема площі столового винограду. Тому не дивно, якщо складеться певний дефіцит винограду цього року, вважає Терзі. Втім, через одночасне падіння попиту та пропозиції складно спрогнозувати, як поводитиметься ринок.

Нагадаємо, у Верховній Раді України прийняли в цілому законопроєкт про підтримку виноробів №9030 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції”.

Зауважимо, вчені зробили сенсаційне відкриття, шукаючи батьківщину виноградарства.

Соковитий виноград Ruby Roman – названий так у Японії через свій червоний колір. Завдяки вартості йому вдалося поставити світовий рекорд та стати найдорожчою ягодою у світі. Ruby Roman також закріпив за собою місце у книзі світових рекордів. У 2020 році в Японії гроно цього винограду було продано на аукціоні за 12 000 доларів.

Загалом виноградарство забезпечує від 5 до 7 тисяч постійних робочих місць у сільській місцевості, тоді як у сезонний період ця цифра подвоюється. У виноробній галузі додатково працюють ще майже 4500 осіб.

Виноробна компанія “Шато Чизай” започатковує виробництво ігристих вин методом Шарма-Мартінотті на власних потужностях, а також запускає завод із виробництва виноградних спиртів.

На Одещині планують збільшити площі під виноградом.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...