Новини    24 травня 2018 11:15

Обсяг експорту сирних продуктів зменшиться


У травні експорт сирних продуктів значно скоротиться, а обсяги зовнішніх продажів справжніх сирів залишаться відносно стабільними. Імпорт сиру збільшиться, адже польський сир Гауда/Едам зараз можна придбати приблизно за 113 грн/кг. У порівнянні з вітчизняною продукцією це дуже конкурентна ціна. Про це заявили в аналітичному агентстві «Інфоагро».

«В українських сироварів, особливо тих, у кого в асортименті виробництва багато сирних продуктів, є привід для хвилювання. Схеми експорту сирного продукту руйнуються, а продавати за новими стає невигідно через дуже низьку ціну. Тому виробництво товару доводиться скорочувати, а надлишки молока перенаправляти на низькорентабельну сушку», – заявили аналітики.

За їх словами, наразі виробники справжніх сирів гострих проблем не відчувають.

«Провідні оператори навіть наважуються збільшувати ціни, хоча рентабельність їхнього бізнесу і так досить висока. Піднімають ціни тільки потужні гравці, а дрібні і середні в боротьбі за місце на полиці змушені стимулювати продажі, знижуючи ціни. Так що ціновий діапазон на ринку дуже широкий: традиційні сири типу «Російський» заводи пропонують дистриб’юторам по 125-155 грн / кг. Безпосередньо в мережі такі сири поставляються по 145-170 грн / кг», – наголосили в агентстві.

Та додали, що у квітні проблеми з експортом сирних продуктів ще не позначилися на обсязі зовнішньої торгівлі.

«Передбачалося продати близько 2,5 тис. т, а насправді вдалося вивезти 3,8 тис. т, що майже дорівнює експорту в безпроблемному квітні минулого року. Правда ціни цього експорту істотно впали, вже є продажі і по 1800 USD / т. Звичайно і Казахстан, один з найбільших покупців, відразу відреагував на проблему українських експортерів сирних продуктів, знизивши ціну попиту навіть для постійних постачальників до рівня близько 2200 USD / т», – йдеться у повідомленні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...