Новини / Логістика     13 вересня 2022 19:47

Обсяг експорту вантажівками потенційно можна збільшити втричі

Через море значно більше експортується через наявний зерновий коридор. Залізницею — все відносно стабільно

Потенціал перевезень вантажівками можна збільшити втричі, і логістика може бути на рівні 80 $/т на відміну від теперішніх 200 $/т. Про це заявив віцепрезидент з економічної освіти Київської школи економіки Олег Нів’євський.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Через море значно більше експортується через наявний зерновий коридор. Залізницею — все відносно стабільно. А ось вантажівками можна збільшити принаймні вдвічі, а то і втричі.

На конференції аграрних економістів Німеччини в Штутгарті (GEWISOLA) була окрема сесія про війну та наслідки, де німецькі трейдери говорили і про 50 км черги на кордоні — “це скандал”.

Нагадаємо, попри деблокаду українських портів, експорт українського зерна продовжують здійснювати вантажівки. Як результат, великі черги на кордоні показали необхідність у додаткових пунктах пропуску.

Через величезні затори на західному кордоні України, українські фермери додатково витрачають €80−90 на транспортування 1 тонни зерна.

Кількість вантажних автомобілів на українсько-польському кордоні постійно зростає через низьку пропускну здатність митниці з польської сторони.

Україна та Польща підписали меморандум про розробку інструментів сприяння торгівлі. Ним передбачено страхування вантажів.

Через здорожчання проходу Босфором постраждає російський експорт зерна.
Анна Лиса
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також