Новини / Ринок землі     02 лютого 2021 16:02

Німеччина не квапиться продавати сільгоспземлі у колишній НДР

Термін завершення приватизації сільськогосподарських угідь на території колишньої НДР визначено до 2030 року. Чому так неквапно земля вводиться у вільний обіг?

Впровадження ринку сільськогосподарських земель – складний процес, що має бути ретельно прорахований, і поспішати тут не треба. Ось реальний досвід Німеччини – країни ЄС, що почала приватизацію землі колишньої НДР після об’єднання в 1990 році. Термін приватизації землі визначений на 50 років – до 2030 року. Про це на своїй сторінці Facebook розповіла Ольга Трофімцева, екс-очільниця міністерства аграрної політики та продовольства України.

Виконавець процесу роздержавлення – компанія ТОВ BVVG. Компанія з управління та реалізації сільськогосподарських земель виконує визначене законом завдання – проводить приватизацію сільськогосподарських та лісогосподарських земель, що раніше знаходилися у так званій народній (тобто державній) власності, у федеральних землях колишньої НДР.

Згідно з законодавством Німеччини, середній розмір ділянки під час приватизації складає 7,1 га, під час купівлі однією особою закладено обмеження на дону особу – 15 га. Річний обсяг сільськогосподарських земель, який продається через систему BVVG, не може перевищувати 10 тис га. Наразі залишається приватизувати лише 100 тис га землі.

«Все зроблено, щоб запобігти спекулятивним скуповуванням площ не аграрними інвесторами», – зазначила Ольга Трофімцева.

Читайте: Чи варте одразу пересівати розріджені озимі пшеницю та ячмінь

BVVG організовує не лише купівлю-продаж земель, але і здачу її в оренду. В 2020 році, наприклад, здано в оренду 22,7 тис га і укладено 1600 договорів оренди. Середня вартість оренди 1га землі сільгосппризначення складає 446 євро/рік.

Звичайно, всіх цікавить вартість продажу землі в Німеччині. В 2020 році один гектар «землі НДР» продавався за 20625 євро (в 2019 році – 21379 євро). При цьому, середня ціна одного гектара земель сільськогосподарського призначення в Німеччині на 2021 рік – 26439 євро.

Важливо зазначити, що 30% щорічно доступної для продажу землі пропонуються на спеціальних закритих аукціонах для тих аграріїв, які займаються трудомісткими видами агробізнесу, як то органічне виробництво, овочівництво тощо.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що держпідтримку необхідно таргетувати на господарства до 500 га

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також