Новини / Ринок землі     01 лютого 2021 14:59

Держпідтримку необхідно таргетувати на господарства до 500 га

Чому кошти фонду часткового гарантування кредитів при відкритті вільного обігу землі треба спрямувати на підтримку малих фермерських господарств

Відкриття земельного ринку збільшить обсяги іпотечного кредитування, адже сільськогосподарські ділянки стануть оптимальною заставою для банків. Це сприятиме розвитку малих і середніх агропідприємств. Кредитні кошти вони зможуть витратити на купівлю обладнання та заходи, спрямовані на підвищення ефективності та маржинальності виробництва, про це заявив Олег Нів’євський, професор Київської школи економіки, експерт із земельних питань.

Подушкою безпеки в кредитуванні малого й середнього бізнесу, за його словами, повинен стати фонд часткового гарантування кредитів. Його створення передбачається законопроєктом № 3205-2 «Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві». Документом пропонується зосередити державну підтримку на фермерах, які володіють угіддями площею до 500 га з відповідним зниженням а відсоткові ставки. Це стимулює банки надавати кредити, оскільки їхні ризики зменшаться: у разі дефолту кредитора фонд відшкодує частину позики.

З одного боку, це дасть можливість таргетувати держпідтримку на малих виробників. З іншого боку – запуск аграрного реєстру дасть змогу перевіряти дані сільгоспвиробників щодо земельних ділянок.

ЧитайтеРоман Лещенко: поки штат МінАП – це архіваріус, прибиральниця та міністр

«Запускаючи ринок землі, критично важливо забезпечити малим фермерам доступ до фінансування. Це допоможе малим сільгоспвиробникам створити конкуренцію середнім і великим господарствам у боротьбі за землю, а отже, буде найкращим запобіжником від надмірної концентрації землі в одних руках. Без належної підтримки малих сільгоспвиробників ми не матимемо повноцінного земельного ринку», – наголосив Олег Нів’євський.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що для запуску ринку землі потрібні ще чотири закони і понад 40 підзаконних актів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також