Новини / Технології     02 лютого 2021 14:02

Чи варте одразу пересівати розріджені озимі пшеницю та ячмінь

Чимало сучасних сортів володіють підвищеною здатністю до кущення. За сприятливих умов рослини активно розкущаться, сформувавши вищу врожайність

В більшості регіонів України знову випали потужні снігопади. Це дає підстави сподіватися на те, що посіви озимих зернових зустрінуть весну у нормальному стані. Втім, як свідчить практика, щороку не менш, аніж 10% площ під озимою пшеницею перебувають у незадовільному стані.
Найчастіше причиною цього стають не несприятливі умови перезимівлі, а складна ситуація із вологою і незадовільний фітосанітарний стан полів під час осінньої вегетації рослин. Відповідно, частина їх гине впродовж зими або ж перебуває у поганому стані.

Дійсно, в такому разі іноді не лишається інакшої ради, аніж передискувати такі поля та посіяти інші культури. Проте це можна назвати крайнім заходом. Передусім необхідно здійснити детальний аналіз стану посівів, краще разом із незалежним агрономічним фахівцем, щоб визначити реальну ситуацію на полі. Після цього провести бодай приблизні арифметичні підрахунки, аби обрати найбільш ефективну в економічному плані стратегію.
Так, не зрідка існує сенс досіяти розріджені посіви ярою пшеницею. Це дасть змогу виростити більш-менш прийнятний врожай і така технологія давно вже перевірена. Під час прийняття рішення потрібно брати до уваги мінімально допустиму густоту рослин на 1 м2, із врахуванням ґрунтово-кліматичних особливостей регіону, а також особливості посіяного сорту озимої пшениці.

Читайте: Вадим Свєтлов: Поки озимі посіви знаходяться у гарному стані

Чимало сучасних сортів іноземної та вітчизняної селекції володіють підвищеною здатністю до кущення. За сприятливих умов в таких розріджених посівах рослини активно розкущаться, сформувавши вищу врожайність.

Однак при цьому їм варто допомогти, внісши необхідне азотне живлення, а також фосфорно-калійні мікродобрива по листу. Високу ефективність сьогодні демонструють спеціальні стимулятори росту, що активізують процеси кущення у рослин.

У всякому разі потрібно відразу ж прорахувати оптимальну економічну стратегію роботи на полі із розрідженими посівами.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що квітучі рослини біля полів допомагають боротися зі шкідниками

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також