Новини / Фінанси     10 квітня 2019 12:42

НБУ навмисне розвалив «Фінансову ініціативу» – Бахматюк

Олег Бахматюк заявив, що продовжує боротися за свій банк «Фінансова ініціатива», оскаржуючи в судах рішення НБУ про його ліквідацію. Бізнесмен стверджує, що діє заради справедливості, оскільки НБУ довів «Фінансову ініціативу» до банкрутства навмисне.

Про це повідомляє УНІАН.

Банки Олега Бахматюка «ВіЕйБі Банк» та «Фінансова ініціатива» були одними з найбільших отримувачів рефінансування від НБУ у 2014 р. Власник «Укрлендфармінгу» запропонував НБУ виплатити кредити на умовах реструктуризації, проте відповіді досі не отримав.

«Ми виходимо з пропозицією повернути кошти, але нам відмовляють. Йдуть активні суди – близько 500 судів за всіма напрямками з Національним банком та Фондом гарантування вкладів», – розповідає бізнесмен.

Читайте: Це пряме порушення закону «маски-шоу стоп»: Олег Бахматюк про справу НАБУ щодо його банків

За словами Олега Бахматюка, він ще відразу пропонував міністру фінансів Олександру Шлапаку вихід із ситуації з «ВіЕйБі Банк» за принципом санації, інтеграцією до «Укргазбанку», що було б ефективним рішенням з різних позицій:

«Я хотів, щоб це був нормальний приклад для всіх учасників процесу. Але що було зроблено? Вбито банк, який можна було зберегти».

Сьогодні Олег Бахматюк оскаржує в судах рішення НБУ про ліквідацію банку «Фінансова ініціатива», вважаючи, що бореться за банк заради справедливості, оскільки НБУ довів його до банкрутства навмисне. При цьому бізнесмен усвідомлює, що зберегти «Фінансову ініціативу» вже неможливо:

«Суть нашої боротьби полягає в тому, щоб не здаватись. На початку, коли ми починали боротись, ще думали, що щось можна зберегти. Але тепер зрозуміло, що ніякого банку вже не буде. Всі фінансові активи знищені».

Розповідаючи про історію рефінансування, Олег Бахматюк стверджує, що потреби в цьому не було, що його фактично «змусили взяти цей кредит» під заставу лікеро-горілчаного заводу в Івано-Франківській області. Тепер «завдяки старанням Національного банку та інших учасників суперечки» завод зупинився.

Landlord раніше повідомляв про те, що Олег Бахматюк розповів про спасіння Укрлендфармінгу: як стати одним із лідерів агроринку після втрати 50% активів.

Читайте також