Новини / Аналітика     06 березня 2019 17:17

Як стати одним із лідерів агроринку після втрати 50% активів – Бахматюк про спасіння Укрлендфармінгу

Засновник і голова правління групи компаній "Укрлендфармінг" Олег Бахматюк розкрив секрет успішної бізнес-моделі свого підприємства та розповів, яким чином вдалося врятувати компанію після втрати 50% активів, пов'язаного з військовими діями на Донбасі.

Про це бізнесмен повідомив в інтерв’ю Die Welt.

Так, Олег Бахматюк відзначив, що однією з головних складових у побудові успішної бізнес-моделі “Укрлендфармінгу” стало створенняя масштабної моделі технологічно розвинених сільськогосподарських операцій:

“Ми показуємо, що можна запровадити і управляти високотехнологічної моделлю сільського господарства шляхом впровадження сучасних технологій, як це було зроблено завдяки інноваціям і жорсткого контролю, а також точному землеробству. Прогнозування, управління на місцях та інші інноваційні технології – ми вміємо використовувати ці інструменти в нашій діяльності”.

Читайте: Як без вищої освіти стати високооплачуваним фахівцем в агро. Методи навчання від Укрлендфармінг

Щодо кризи 2014 року, коли через збройний конфлікт на Донбасі компанія втратила приблизно 50% своїх активів, то наразі “Укрлендфармінгу” вдалося частково відновити свої ресурси. При цьому господарство стало орієнтуватися на зовнішні ринки, експортуючи 70% своїх товарів у 40 країн світу.

“У 2014 році компанія зазнала сильний удар, втративши майже 50 відсотків активів на сході країни через збройного конфлікту, а ми були в тому регіоні домінуючим гравцем. “Укрлендфармінг” зараз істотно відновив втрачений об’єм, але найголовніше, ми зменшили нашу залежність від ринкових відносин, і тепер вони розділені на 45-55 відсотків.

Наша стратегія – продати 70 відсотків на експортні ринки і 30 відсотків на внутрішні ринки, тим самим зменшуючи суверенний ризик. Сьогодні експортуємо близько 40 країн і плануємо вийти на ринок Сінгапуру та Індонезії. Але багато з цих ринків не забезпечують високої маржі, цей показник набагато нижчий, ніж в ЄС. Протягом наступних п’яти-семи років ми сподіваємося, що ринок ЄС відкриється для нас, і ми повинні бути готові”, – відзначив пан Бахматюк.

Відзначимо, раніше Олег Бахматюк розкритикував рішення Нацбанку про продаж на публічних торгах лікеро-горілчаного заводу в Івано-Франківську.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також