Новини / Фінанси     18 травня 2023 09:09

НБУ і Мінагрополітики напрацьовують шляхи реструктуризації аграрних кредитів


Мінагрополітики разом з НБУ, банками та аграрними асоціаціями продовжують напрацювання шляхів розв’язання питання реструктуризації кредитної заборгованості аграріям на окупованих і деокупованих територіях.

Про це йдеться у повідомленні Мінагрополітики за результатами чергової наради з цього приводу.

Під час наради представники НБУ відзначили, що розробляють рекомендації для банківського сектору щодо лояльних умов реструктуризації кредитної заборгованості. Банки підтвердили готовність допомогти українським агровиробникам і розглянути кожен випадок індивідуально.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Як зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, фермери, чиї поля тимчасово окуповані, заміновані або знаходяться в зоні бойових дій, не мають доходів, щоб сплачувати наявні кредити. Тому їм потрібна допомога, зокрема щодо відстрочення виплат за кредитними заборгованостями. Він висловився за необхідність унормування процесу реструктуризації боргів для постраждалих аграріїв.

“Українські фермери продовжують робити свій внесок у глобальну продовольчу безпеку. Але їм потрібна підтримка, щоб агропідприємці могли вижити і відновитися після звільнення територій. Ми закликаємо представників банків підтримати аграріїв у складний період і  розглянути можливість реструктуризації боргів, не застосовувати нарахування  штрафних санкцій та стягнення кредитів з отримувачів чи поручителів”, — пояснив Висоцький.

Нагадаємо, у 2022 році аграрії отримали 95,5 млрд грн кредитів. За програмою державних гарантій у розмірі 80% – 24 млрд 722 млн грн.

У 2023 році станом на 1 травня понад 5 тисяч фермерських господарств вже скористалися програмами кредитування на загальну суму у понад 26 мільярдів гривень. Майже чотири тисячі господарств отримали більш як 14 мільярдів гривень за державною програмою “Доступні кредити 5-7-9”

Агровиробники зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів на онлайн-платформі Державний аграрний реєстр.

Як відомо,  Постановою КМУ № 916 від 29 липня 2022 року  пролонговано з 6 місяців до 12 місяців кредити за ставкою 0 % річних, які надавалися під посівну кампанію.

У 2023 році в державному бюджеті не закладено коштів на підтримку аграрного сектору. Натомість держава пропонує аграріям гранти, кредити та компенсації.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також