Новини / Аналітика     24 січня 2023 20:09

Названо першу десятку найбільших виробників борошна

Загалом десятка найбільших підприємств виробила майже 593 тис. т

Найбільшими виробниками борошна в Україні у 2022 р. стали Вінницький КХП №2, ТОВ “ДМК “Дніпромлин” та ТОВ КВФ “Рома”, розповів голова ревізійної комісії громадської спілки “Борошномели України” Сергій Сакіркін у матеріалі на АПК-Інформ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Загалом десятка найбільших підприємств виробила майже 593 тис. т.

Водночас у переліку відсутнє ТОВ “Хмельницьк-Млин”, яке завжди входило і посідало місця у першій трійці. Однак офіційних даних немає, а представники підприємства відмовилися надавати інформацію про виробництво. Тому підприємство залишилося без заслуженого місця у рейтингу.

З урахуванням того, що від 6 до 8 млн українців виїхало з країни, виробничі показники дуже високі. Крім того, решта млинів так само показала велике зростання. Зокрема й ті, що зазвичай працювали не завжди, і навіть ті, що довгий час простоювали. Особливо це помітно на зовнішньому ринку, тобто під час експорту борошна з України.

Після початку повномасштабного російського вторгнення у березні та квітні експорт борошна практично зупинився. За два місяці – 1,5 тис. тонн. Це й зрозуміло, поки одні перебували у ступорі, інші наповнювали склади та магазини продовольством. Порти, основний експортний шлях, використовувати неможливо. Транзитні шляхи через Румунію не звідані, ЄС закритий митом та квотами. Але наші люди ніколи не опускають руки, наголосив Сакіркін, особливо коли Європа відкрилася для української продукції, транзитні маршрути поступово освоїли, та й Молдова залишилася на своєму місці. І тихим сапом, потроху, починаючи з 1,4 тис. тонн у травні, експорт в останньому кварталі 2022 року перевищив торішні показники за той же період. Та й в абсолютних цифрах досяг 13,5- 16,8 тис. тонн, що виглядає дуже непогано та є обнадійливим.

Простежується цікава тенденція збільшення та різноманітності експортерів. Нікуди не поділися “гранди”, але дрібні експортери різко в рази збільшили обсяги, і на зовнішній ринок вийшло багато нових гравців.

Нагадаємо, обсяг експорту зернових та зернобобових культур з України у 2022/23 МР станом на 28 листопада становив 17,2 млн т, що на 32% менше показника минулого сезону. Про це свідчать дані Державної митної служби, які публікує Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Ініціатива “українських полиць” у закордонних супермаркетах Ucare by FoodTech Shelf та Канадсько-Українська торгова палата CUCC стали партнерами.

План швидкого реагування ФАО (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН) для України на 2023 рік включає три основні напрямки, які потребуватимуть фінансування у розмірі 205 млн доларів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також