Новини    22 вересня 2022 18:29

Названо першу 10-ку країн виробників соняшнику у 2021/22 МР

Соняшник є третьою за величиною серед виробництва олійних культур у світі, із загальною часткою майже 10%, поки що ринок не відчув очікуваного зростання виробництва та експорту соняшникової олії

Результати світового виробництва соняшнику у 2021/22 МР показали рекордні результати за весь час — 57,2 млн т. Виробництво соняшнику стало абсолютним рекордом для України — 17,5 млн т або 31% від світового об’єму, повідомляє Latifundist.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Соняшник є третьою за величиною серед виробництва олійних культур у світі, із загальною часткою майже 10%, поки що ринок не відчув очікуваного зростання виробництва та експорту соняшникової олії. Основна причина — резервування фермерами продажу олійної сировини.

У 2021/22 МР у світі збиральна площа склала 28,75 млн га, що на 7% більше попереднього сезону і найбільший результат приросту за останні 5 років. В Україні збиральна площа склала 7,1 млн га або 25% від загальної кількості у світі.

Згідно з прогнозами FAO, опублікованими на початку березня, порівняно з 2021 роком, навесні 2022 року в Україні, у зв’язку з війною, можна буде засіяти на 30% менше площ, а врожайність, ймовірно, знизиться на 20% нижче за середній рівень. Станом на 28 квітня, в Україні посіяно соняшнику на площі 1 367,8 тис. га — на 36,4% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Читайте також: Як обрати мінітрактор для сільськогосподарської діяльності

За врожайністю країна займає одну з провідних позицій з показником у 2,46 т/га, а у десятці виробників культури перше місце за Угорщиною — 2,81 т/га та друге за Францією — 2,76 т/га.

Так, десятка лідерів з виробництва соняшнику має наступний вигляд:
– Україна
– рф
– Аргентина
– Китай
– Румунія
– Болгарія
– Франція
– Угорщина
– Туреччина
– Казахстан

За десять сезонів — з 2011/12 до 2021/22 МР — загальний обсяг торгівлі соняшником збільшився більш ніж у півтора раза. У цьому сезоні обсяги світової торгівлі зменшаться через скорочення експорту соняшнику з України, росії та Казахстану. Згідно з квітневим звітом USDA експорт насіння соняшнику очікується в обсязі 2,55 млн т (3,1 млн у березневому звіті), що на 13% менше за сезон 2020/21.

Нагадаємо, на ринку України спостерігається підвищення цін на насіння соняшника з першої декади вересня.

Насиченість ринку соняшника у Румунії та Болгарії сприяла зниженню ціни  на олійну,  інформують трейдери зі Spike Brokers.

Трейдери Spike Brokers розповіли про ціни на соняшник, ріпак та сою. У середньому вартість культур збереглася на рівні попереднього тижня, проте є певні тенденції.

Українська кукурудза та пшениця мають досить стабільний попит.

Вартість української кукурудзи на кордоні почала знижуватися до рівнів 240 євро та нижче на базисі DAP-кордон. А насичення ринків стримує ціни на фуражну пшеницю. Водночас активним попитом користується продовольча пшениця.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...