Новини    22 вересня 2022 14:16

На ринку України ціни на соняшник підтримуються неактивними продажами

Сільгоспвиробники стримують продаж олійної, тому що реалізують інші, більш рентабельні культури

На ринку України спостерігається підвищення цін на насіння соняшника з першої декади вересня. Про це повідомляє ІА “АПК-Інформ”.

Попри збиральну кампанію, яка триває в Україні, та значні перехідні запаси насіння соняшнику, олійнопереробні підприємства підвищують ціни попиту на нього.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Так, це пояснюється невеликою кількістю пропозиції насіння соняшнику на ринку. Сільгоспвиробники стримують продаж олійної, тому що реалізують інші, більш рентабельні культури. До того ж темпи збирання нового врожаю олійної у зв’язку з дощовою погодою невисокі.

Лише поодинокі підприємства зазначали про надходження задовільної кількості пропозиції олійної.

Читайте також: Як обрати мінітрактор для сільськогосподарської діяльності

“Так, за вказаний період ціни попиту на насіння соняшнику підвищилися в середньому на 500 грн/т і станом на 21 вересня переважно становлять 13500-16800 грн/т СРТ. Зазначимо, що представники окремих заводів не вважали за доцільне підвищувати ціни на олійну, вважаючи такий крок необґрунтованим з урахуванням рентабельності виробництва олії”,— зазначили в повідомленні.

Нагадаємо, насиченість ринку соняшника у Румунії та Болгарії сприяла зниженню ціни  на олійну,  інформують трейдери зі Spike Brokers.

Трейдери Spike Brokers розповіли про ціни на соняшник, ріпак та сою. У середньому вартість культур збереглася на рівні попереднього тижня, проте є певні тенденції.

Українська кукурудза та пшениця мають досить стабільний попит.

Вартість української кукурудзи на кордоні почала знижуватися до рівнів 240 євро та нижче на базисі DAP-кордон. А насичення ринків стримує ціни на фуражну пшеницю. Водночас активним попитом користується продовольча пшениця.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...