Новини / Рослинництво     14 січня 2019 11:26

Названі умови, за яких українське насіння з’явиться в ЄС

Україна працює над приєднанням до міжнародних асоціацій із сертифікації насіння по цукрових буряках та олійних культурах. Це дасть можливість українському товаровиробнику вийти на міжнародні ринки. Наразі розробляються необхідні закони та створюються служби, які боротимуться з контрафактом.

Про це в ефірі «Агро.ФМ» розповіла Галина Каражбей, аналітик з ринку насіння.

Експерт зауважила, що українське насіння зернових, соєвих і садових культур за рівнем сертифікації не поступається іноземному та продається, зокрема, в країнах ЄС.

На жаль, досі продовжує існувати тіньовий ринок насіння. Виробники не завжди використовують сертифіковане насіння.

«Не всі товаровиробники хочуть витрачати гроші на сертифікацію та не всі аграрії слідкують за якістю насіння. Часто насіння передається від господарства до господарства, тому не завжди вдається відстежити його якість», – додала Галина Каражбей.

ЧитайтеМайже 600 українських виробників насіння пройшли сертифікацію у 2018 р.

Чорний ринок насіння – це проблема не лише України, але й інших пострадянських країн. Це – пострадянський спадок.

«Заявляти, що в нас 30 чи 40% ринку тіньового не можна, але така тенденція є. Проте зараз напрацьовуються нормативні, законодавчі бази та спеціалізовані органи, які будуть регулювати та контролювати обіг насіння, боротися з контрафактом та контролювати якість. Вони якраз і будуть встановлювати долю ринку так званого «чорного» насіння», – зазначила аналітик.

Як раніше повідомляв Landlord, Держпродспоживслужба внесла зміни щодо порядку держкомпенсації при закупівлі аграріями насіння для своїх господарств. Збільшено перелік осіб, при купівлі в яких сертифікованого та базового насіння можна отримати компенсацію, оновлено список необхідної документації та знято певні обмеження.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також