Новини / Рослинництво     21 листопада 2018 13:44

Державні компенсації при закупівлі насіння: що змінилося


Внесено зміни щодо порядку держкомпенсації при закупівлі аграріями насіння для своїх господарств. Збільшено перелік осіб, при купівлі в яких сертифікованого та базового насіння можна отримати компенсацію, оновлено список необхідної документації та знято певні обмеження.

Про це повідомила на своєму сайті Держпродспоживслужба.

07.11.2018 р. опубліковано Постанову Кабінету міністрів України від 24.10.18 р. № 911 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств».

Читайте2019-й: кому із аграріїв допоможе уряд

Зміни стосуються напряму часткової компенсації вартості закупленого фермерами насіння сільськогосподарських рослин у вітчизняного виробника.

Постановою розширено коло осіб, при купівлі в яких сертифікованого та базового насіння можна отримати компенсацію.

Також наведено оновлений перелік документів, які необхідно надати в разі отримання дотації при купівлі насіння у посередників:

– атестат на насіння – на базове насіння;

– свідоцтво на насіння – на сертифіковане насіння;

– свідоцтво на гібридне насіння – на насіння першого покоління гібридів.

Збільшено граничну сум дотацій з 30 000 до 60 000 грн на одне господарство, без урахування сум податку на додану вартість. Знято обмеження щодо розміру земельної ділянки потенційного акцептора-фермерського господарства та збільшено розмір чистого доходу за останній рік з 15 млн грн до 20 млн грн.

Раніше Landlord писав про те, що Україна просить прискорити процедуру визнання еквівалентності системи сертифікації насіння України вимогам ЄС.

Читайте також