Новини    21 березня 2018 10:05

Народні депутати значно спростили отримання ліцензії для виробників вина


Замість 140 дозвільних документів для отримання ліценції на виробництва вина потрібно буде зареєструвати одну декларацію. Про це йдеться в ухваленому народними депутатами за основу та в цілому законі № 6693 від 12.07.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв». За відповідне рішення проголосувало 247 народних депутатів. Але слід зазначити, що цей закон стосується лише тих виноробів, які працюють з власним виноградом та не додають до своєї продукції спирт.

Зі слів Член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Андрія Вадатурського цей документ буде сприяти розвитку виноробства в Україні.

«Коротко, що саме передбачає прийнятий проект: заміну 140 дозвільних документів на декларацію; реєстрацію декларації за 5 днів; замість обов’язку мати власну дорогу лабораторію – ми дозволяємо користуватися акредитованою», – написав народний депутат на своїй сторінці у Facebook.

Та додав, що наразі закон чекає на підпис Президента.

«Тепер чекаємо на підпис Президента і, можна казати, що для розвитку малого виноробства все зроблено. Легалізуйтесь! Працюйте офіційно! Створюйте нові і якісні вина! Тільки через якість ми зможемо задовольнити споживача, як в Україні, так і за кордоном», – закликав Андрій Вадатурський.

На думку заступника Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Олександра Бакуменка цей закон також буде сприяти демонополізації виноробної галузі та розширить площ під виноградниками в країні.

«Практична реалізація основних положень законопроекту забезпечить сприятливі умови для розвитку галузі терруарного виноробства (вин місцевості), виробництва плодово-ягідних вин та унікальних медових напоїв з виноматеріалів виключно власного виробництва (не придбаних), отриманих шляхом переробки плодів, ягід, винограду, меду власного виробництва. Це дасть можливість малим підприємствам створювати унікальні вина місцевості, організувати нові робочі місця та збільшити надходження до державного та місцевих бюджетів», – заявив Олександр Бакуменко.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...