Новини / Логістика     31 серпня 2022 11:04

Україна спільно з Польщею планують побудувати трубопровід для транспортування української олії

Будівництво трубопроводу планується для транспортування української рослинної олії до порту міста Гданськ

Уряди України і Польщі спільно  розроблятимуть проєкт транскордонного трубопроводу для експорту рослинних олій з України до порту Гданська для подальшого транспортування  у треті країни.

Пропозицію міністра сільського господарства і розвитку села Польщі затвердила у вівторок Рада міністрів РП, йдеться у повідомленні уряду Польщі.

“Реалізація меморандуму сприятиме частковому розблокуванню українського експорту та підвищенню продовольчої безпеки у країнах, що розвиваються, яким загрожує голод. Як наслідок, це має зменшити міграційний тиск на Європу”, – повідомляється у джерелі.

Зазначається, що польський уряд дав згоду на укладення відповідного меморандуму про взаєморозуміння між міністерствами аграрної політики та інфраструктури України і Польщі.  Після укладання меморандуму країни створять робочі групи, які представлять можливі варіанти місця розташування проєкту для узгодження. Зокрема, це стосується запропонованих варіантів маршрутів трубопроводів.

“Робоча група також надасть інформацію щодо можливих орієнтовних технічних параметрів, вартості та умов реалізації проєкту, зокрема запропонованого маршруту прокладання трубопроводу”, – повідомили у канцелярії прем’єр-міністра Польщі.

Додається, що меморандум буде ухвалено на три роки з автоматичним продовженням на наступні трирічні періоди.

Нагадаємо, експортерам не вистачає вагонів для перевезення олії до портів.

Landlord раніше повідомляв, Україна збільшує експорт соняшнику замість соняшникової олії.

Марковська Катерина

 

 

 

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також